Bilgi Notu - Hukuki Eserler

{0} için arama sonuçları

Bilgi Notu
6250 Sayılı Kanun Ile Değişik 6222 Sayılı Sporda Şiddet Ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun Işığında "şike Ve Teşvik Primi"

Spor alanlarında var olan ve gittikçe yaygınlaşan şiddet olayları kanun koyucu nezdinde düzenleme alanı bulmuştur. Ilk adım, 18.01.1990 tarihli 3608 sayılı kanun ile strasburg’da imzalanan “sportif karşılaşmalarda ve özellikle futbol maçlarında seyir...

Bilgi Notu
Vuk Ve Ttk Işiğinda Fatura İçin Yargitay Hukuk Genel Kurulu’nun 27.06.2003 Tarihli, 2001/1 E., 2003/1 K. Sayili Karari

Faturanın tanımı, ispat gücü, şekli, itiraz mühleti ve sonucu yargıtay hukuk genel kurulu’nun 27.06.2003 tarihli, 2001/1 e., 2003/1 k. Sayılı kararında belirleyici olarak açıklanmıştır.

Bilgi Notu
Yargitay Kararlari Çerçevesinde Tasarrufun İptali Davalarinin Şu’ Fa Hakki Karşisindaki Durumu (ii) av. Uğur Mengütay

Günlük hayatta borçlunun, alacaklısının giriştiği icra takibini sonuçsuz bırakmak için, taşınmazdaki payını üçüncü kişiye satması ve hissedarın da satılan taşınmaz hissesi için şu ’fa hakkını kullanması durumunda tasarrufu iptali davası ve şu ‘fa hak...

Bilgi Notu
Vergisel Suçlarin Kovuşturulmasinda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Ve Özel Bir Muhakeme Şarti Olarak “mütalaa”

Eserde vergisel suçların kovuşturulmasında izlenecek usul ayrıntılı olarak tetkik edilmiştir.

Bilgi Notu
Yargıtay Ceza Genel Kurulu Banka Veya Kredi Kartlarının Kötüye Kullanılması Suçu Karar İncelemesi

Banka veya kredi kartlarının kötüye kullanılması suçuyla ilgili yargıtay ceza genel kurulunun vermiş olduğu içtihat kapsamında, suçun unsurları ve ceza genel hükümlerinin uygulanışı ve diğer ayrıntılar hususunda inceleme yapılmıştır.

Yeni üyelere kısa süreliğine ve tüm paketlerde geçerli %45 indirim tanımlanmıştır. Şimdi ücretsiz üye olun ve tüm programları ücretsiz deneyin.

Programlar Paneline Göz At