Uyuşmazlık Mahkemesi Karar Arama

Tüm dünyadaki emsal yüksek mahkeme ve kurul kararlarına sınırsız olarak erişin!

Lütfen bekleyiniz
Algılanan Dil

{0} için arama sonuçları

Türkiye Uyuşmazlık Mahkemesi

Adli ve İdari Yargı Makamlarının arasındaki görev ve hüküm uyuşmazlıkları konularında yargılama yapma ve kesin olarak karar verme yetki ve görevlerine sahip Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız Yüksek Mahkemesidir.

Sık Sorulan Sorular

Uyuşmazlık Mahkemesi kararları hakkında sık sorulan sorular

Adli ve İdari Yargı Makamlarının aralarında doğan görev ve hüküm uyuşmazlıklarını karara bağlamakla ilk ve son dereceli yetkili ve görevli Yüksek Mahkemedir.
Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti Ankara’da yerleşiktir.
Arama Motorumuz üzerinden tüm Uyuşmazlık Mahkemesi kararlarına ulaşabilirsiniz.
Genel Kurul, Hukuk ve Ceza Bölümlerinden oluşmaktadır. Bunlara ek olarak yetki ve görevleri ayrıca belirlenmiş Kurulları bulunmaktadır. Full & Egal üzerinden tüm daire ve kurul kararlarına ulaşabilirsiniz.
Evet, Uyuşmazlık Mahkemesi İçtihatlarını sınırsız olarak dilediğiniz dile çevirebilir ve kullanabilirsiniz. İçtihat metinlerinin çevirisi özelliğimiz; Tüm Abonelerimize ek ücret gerektirmeksizin sınırsız olarak sunulmaktadır.
Uyuşmazlık Mahkemesi’nin en güncel içtihatlarına Full & Egal üzerinden ulaşabilirsiniz. İçtihatlarımız en geç aylık olarak güncellenmektedir.

Yeni üyelere kısa süreliğine ve tüm paketlerde geçerli %45 indirim tanımlanmıştır. Şimdi ücretsiz üye olun ve tüm programları ücretsiz deneyin.

Programlar Panelini İncele Kapat