Arrest van het Hof (Zesde kamer) van 7 december 2006 – Commissie / Luxemburg
(Zaak C‑127/06)
„Niet-nakoming – Richtlijn 2002/65/EG – Verkoop op afstand van financiële diensten – Niet-uitvoering binnen gestelde termijn”
Beroep wegens niet-nakoming – Onderzoek van gegrondheid door Hof – In aanmerking te nemen situatie – Situatie bij verstrijken van in met redenen omkleed advies gestelde termijn (Art. 226 EG) (cf. punt 7)
Voorwerp
Niet-nakoming – Verzuim om binnen de gestelde termijn de bepalingen vast te stellen die nodig zijn om te voldoen aan richtlijn 2002/65/EG van het Europees Parlement en de Raad van 23 september 2002 betreffende de verkoop op afstand van financiële diensten aan consumenten en tot wijziging van de richtlijnen 90/619/EEG, 97/7/EG en 98/27/EG van de Raad (PB L 271, blz. 16)
Dictum
Door niet binnen de gestelde termijn de wettelijke en bestuursrechtelijke bepalingen vast te stellen die nodig zijn om te voldoen aan richtlijn 2002/65/EG van het Europees Parlement en de Raad van 23 september 2002 betreffende de verkoop op afstand van financiële diensten aan consumenten en tot wijziging van de richtlijnen 90/619/EEG, 97/7/EG en 98/27/EG van de Raad, is het Groothertogdom Luxemburg de krachtens artikel 21, lid 1, van die richtlijn op hem rustende verplichtingen niet nagekomen.
Het Groothertogdom Luxemburg wordt verwezen in de kosten.
Full & Egal Universal Law Academy