Sklep Sodišča (osmi senat) z dne 11. septembra 2007 – Athinaïki Oikogeniaki Artopoïïa proti UUNT
(Zadeva C-225/06 P)
„Pritožba – Znamka Skupnosti – Uredba (ES) št. 40/94 – Člen 8(1)(b) – Podobnost dveh znamk – Verjetnost zmede – Prijava figurativne znamke Skupnosti, ki vsebuje besedni element ‚FERRÓ‘ – Ugovor imetnika nacionalne besedne znamke FERRERO – Delna zavrnitev registracije“
Znamka Skupnosti – Opredelitev in pridobitev znamke Skupnosti – Relativni razlogi za zavrnitev – Ugovor imetnika starejše enake ali podobne znamke, registrirane za enake ali podobne proizvode ali storitve (Uredba Sveta št. 40/94, člen 8(1)(b)) (Glej točke od 18 do 21.)
Predmet
Pritožba, vložena zoper sodbo Sodišča prve stopnje (tretji senat) z dne 15. marca 2006 v zadevi Athinaïki Oikogeniaki Artopoiia proti UUNT (T-35/04), s katero je Sodišče prve stopnje zavrnilo tožbo za razveljavitev, ki jo je prijavitelj figurativne znamke „FERRÓ“ za proizvode iz razredov 29, 30 in 42 vložil zoper odločbo R 460/2002-1 prvega odbora za pritožbe Urada za usklajevanje na notranjem trgu (UUNT) z dne 1. decembra 2003, s katero je ta zavrnil pritožbo zoper odločbo oddelka za ugovore, s katero je ta delno zavrnil registracijo navedene znamke v okviru ugovora, ki ga je vložil imetnik nacionalne znamke ,,FERRERO“ za proizvode iz razredov 5, 29, 30, 32 in 33.
Izrek
Pritožba se zavrne.
Athinaïki Oikogeniaki Artopoiia AVEE se naloži plačilo stroškov.
Full & Egal Universal Law Academy