Arrest van het Hof (Zesde kamer) van 29 november 2007 – Commissie / Luxemburg
(Zaak C‑263/07)
„Niet-nakoming – Onjuiste uitvoering – Richtlijn 96/61/EG – Artikel 9, lid 4 – Artikel 13, lid 1 – Bijlage I – Geïntegreerde preventie en bestrijding van verontreiniging – Begrippen ‚toepassing van de beste beschikbare technieken’ en ‚geregelde toetsing van de voorwaarden van een exploitatievergunning’”
Beroep wegens niet-nakoming – Onderzoek van gegrondheid door Hof – In aanmerking te nemen situatie – Situatie bij verstrijken van in met redenen omkleed advies gestelde termijn (Art. 226 EG) (cf. punt 14)
Voorwerp
Niet-nakoming – Onjuiste uitvoering van de artikelen 9, lid 4, en 13, lid 1, alsook van bijlage I bij richtlijn 96/61/EG van de Raad van 24 september 1996 inzake geïntegreerde preventie en bestrijding van verontreiniging (PB L 257, blz. 26) – Begrippen toepassing van de „beste beschikbare technieken” en „geregelde toetsing” van de voorwaarden van een exploitatievergunning
Dictum
Door geen juiste uitvoering te geven aan de artikelen 9, lid 4, en 13, lid 1, alsook aan bijlage I bij richtlijn 96/61/EG van de Raad van 24 september 1996 inzake geïntegreerde preventie en bestrijding van verontreiniging, is het Groothertogdom Luxemburg de krachtens deze richtlijn op hem rustende verplichtingen niet nagekomen.
Het Groothertogdom Luxemburg wordt verwezen in de kosten.
Full & Egal Universal Law Academy