12.1.2008
SL
Uradni list Evropske unije
C 8/22
Tožba, vložena 8. novembra 2007 – CMB in Christof proti Komisiji in EAR
(Zadeva T-407/07)
(2008/C 8/39)
Jezik postopka: angleščina
Stranke
Tožeči stranki: CMB Machinenbau & Handels GmbH (Gratkorn, Avstrija) in J. Christof GmbH (Gradec, Avstrija) (zastopniki: A. Petsche, N. Niejahr in Q. Azau, odvetniki, ter F. Young, Solicitor)
Toženi stranki: Komisija Evropskih skupnosti in Evropska Agencija za obnovo
Predlogi tožečih strank
—
Odločba naj se razglasi za nično;
—
EAR naj predloži določene dokumente;
—
EAR naj se naloži plačilo škode zaradi izgube, ki sta jo utrpeli tožeči stranki v višini 26 862,17 eurov in 3 197 968,80 eurov zaradi stroškov in izgubljenega dobička ter kompenzacijskih obresti od dneva, ko je škoda nastala;
—
EAR naj se naloži plačilo obresti zaradi škode od dneva razglasiteve sodbe;
—
EAR in Komisiji naj se naloži plačilo svojih stroškov in stroškov tožečih strank v zvezi s tem postopkom.
Tožbeni razlogi in bistvene trditve
Tožeči stranki izpodbijata odločbo Evropske agencije za obnovo z dne 29. avgusta 2007, s katero je bila potrjena zavrnitev ponudbe tožečih strank in dodelitev pogodbe drugemu ponudniku glede na javni razpis EuropeAid/124192/D/SUP/YU (UL 2006/S 233-248823) za nabavo, dostavo, postavitev, poprodajne storitve in izobraževanje o uporabi preskrbe za zdravljenje in prevoz medicinskih odpadkov v Republiki Srbiji (razen Kosova). Tožeči stranki dalje predlagata nadomestilo za zatrjevano škodo, ki je nastala zaradi odločbe.
V podporo predloga tožeči stranki navajata, da je naročnik kršil merila za dodelitev za javni razpis, ker ponudba uspešnega ponudnika ni ustrezala tehničnim specifikacijam.
Dalje tožeči stranki zatrjujeta, da je naročnik kršil postopek javnih naročil, ker ni navedel razlogov in ker je kršil načelo dobrega upravljanja.
Full & Egal Universal Law Academy