9.5.2008
CS
Úřední věstník Evropské unie
C 116/25
Žaloba podaná dne 28. února 2008 – Freixenet SA v. OHIM (Matně černá zabroušená láhev)
(Věc T-110/08)
(2008/C 116/46)
Jednací jazyk: francouzština
Účastníci řízení
Žalobkyně: Freixenet SA (Sant Sadurní d'Anoia, Španělsko) (zástupci: F. de Visscher, E. Cornu a D. Moreau, advokát)
Žalovaný: Úřad pro harmonizaci na vnitřním trhu (ochranné známky a vzory)
Návrhové žádání žalobkyně
—
zrušit rozhodnutí prvního odvolacího senátu Úřadu pro harmonizaci na vnitřním trhu (ochranné známky a vzory) ze dne 20. listopadu 2007 a v návaznosti na toto rozhodnutí aby uvedený senát rozhodl, že přihláška ochranné známky Společenství č. 32 540 splňuje podmínky pro uveřejnění v souladu s článkem 40 nařízení o ochranné známce Společenství;
—
podpůrně, zrušit rozhodnutí prvního odvolacího senátu Úřadu pro harmonizaci na vnitřním trhu ze dne 20. listopadu 2007;
—
v každém případě uložit žalovanému náhradu nákladů řízení.
Žalobní důvody a hlavní argumenty
Dotčená ochranná známka Společenství: Trojrozměrná ochranná známka ve formě matně černé, zabroušené lahve pro výrobky zařazené do třídy 33 (přihláška č. 32 540)
Rozhodnutí průzkumového referenta: Zamítnutí přihlášky
Rozhodnutí odvolacího senátu: Zamítnutí odvolání; rozhodnutí přijaté v návaznosti na rozsudek Soudu prvního stupně ve věci T-188/04, Freixenet v. OHIM (tvar matně černé zabroušené lahve)
Dovolávané žalobní důvody: Porušení čl. 7 odst. 1 a 3 a článku 73 nařízení č. 40/94, jakož i povinnosti uvést odůvodnění v rozsahu, v němž:
—
odvolací senát nevyslechl vyjádření žalobkyni k odlišnému posouzení skutkového stavu senátem;
—
odvolací senát nevzal v úvahu písemnosti, na kterých založil své rozhodnutí;
—
vzhled dotčené lahve je původní a odlišuje se od obvyklého vzhledu existujícího k 1. dubnu 1996;
—
dotčená ochranná známka v každém případě získala rozlišovací způsobilost užíváním ve Společenství.
Full & Egal Universal Law Academy