12.9.2009
SK
Úradný vestník Európskej únie
C 220/36
Žaloba podaná 2. júla 2009 — Tecnoprocess/Komisia a Delegácia Európskej komisie v Maroku
(Vec T-264/09)
2009/C 220/76
Jazyk konania: taliančina
Účastníci konania
Žalobca: Tecnoprocess Srl (Rím, Taliansko) (v zastúpení: A. Majoli, advokát)
Žalované: Komisia Európskych spoločenstiev, Delegácia Európskej komisie v Maroku
Návrhy žalobcu
—
určiť v zmysle článku 232 ES nečinnosť delegácie EÚ v Rabate a Európskej komisie,
—
určiť v súlade s článkom 288 Zmluvy ES mimozmluvnú zodpovednosť delegácie a Komisie vo vzťahu k žalobcovi a navyše ich solidárne zaviazať na náhradu škody v prospech žalobcu v sume 1 000 000 eur (milión eur).
Žalobné dôvody a hlavné tvrdenia
Žaloba v predmetnej veci pôsobí súčasne v rôznych oblastiach priemyselného trhu. Od roku 2002 Tecnoprocess pôsobí v oblastiach zadávania zákaziek spravovaných vedením EuropAid, pričom projekty majú za cieľ poskytovanie vonkajšej pomoci rozvojovým krajinám zo strany Komisie, ktorá je financovaná rozpočtom Európskej únie a Európskym rozvojovým fondom. Touto žalobou navrhuje Súdu prvého stupňa, aby preskúmal správanie žalovaných v rámci vykonania týchto zmlúv:
—
Zmluva EuropeAid 1144205/D/S/MA (zákazka 14/2003/meda/b7 — 4100/ib/96/0587) — RESTAURATION,
—
Zmluva EuropeAid 114194/D/S/MA (zákazka 15/2003/meda/b7 — 4100/ib/96/0587) — FROID,
—
Zmluva EuropeAid 114194/D/S/MA (zákazka 16/2003/meda/b7 — 4100/ib/96/0587) — FROID a
—
Zmluva EuropeAid/12088/D/S/MA) — Centrum technickej pomoci výrobcov vybavenia pre vozidlá (Cetiev) časti 3 a 6.
Predmetom prvých troch zmlúv uzavretých v rámci programu MEDA 1 bolo poskytovanie vybavenia a doplnkov pre závodné jedálne a stravovanie Úradu pre profesijné vzdelávanie a pracovné povyšovanie (OFPPT) v Rabate.
V rámci vykonania týchto zmlúv OFPPT odmietol spísať zápisnice o prijatí tovaru, hoci použil výrobky, ktoré boli predmetom sporu a boli pravidelne dodávané žalobcom.
Rovnaké problémy vznikli, pokiaľ ide o štvrtú zmluvu uzavretú v rámci programu MEDA 2 o poskytovaní vysoko špecializovaných zariadení, ktoré mali slúžiť na uskutočnenie testovania filtrov motorových vozidiel.
Podľa žalobcu nečinnosť žalovaných spočívajúca v nevykonaní dostatočného riešenia z hľadiska záujmov Tecnoprocess vo vzťahu k vážnym opomenutiam pri výkone dotknutých zmlúv spôsobila vznik mimozmluvnej zodpovednosti Spoločenstva.
V tomto ohľade žalobca poukazuje na porušenie článku 56 rozpočtových pravidiel, porušenie zásady legitímnej dôvery, zásady proporcionality a práva na dôvernosť.
Full & Egal Universal Law Academy