12.9.2009
SL
Uradni list Evropske unije
C 220/36
Tožba, vložena 2. julija 2009 — Tecnoprocess proti Komisiji in Delegaciji Evropske komisije v Maroku
(Zadeva T-264/09)
2009/C 220/76
Jezik postopka: italijanščina
Stranke
Tožeča stranka: Tecnoprocess Srl (Rim, Italija) (zastopnik: A. Majoli, odvetnik)
Toženi stranki: Komisija Evropskih skupnosti, Delegacija Evropske Komisije v Maroku
Predlogi tožeče stranke
—
Ugotovi naj se nedelovanje delegacije EU v Rabatu in Evropske komisije v smislu člena 232 ES;
—
v skladu s členom 288 ES naj se ugotovi nepogodbeno odgovornost delegacije in Komisije v razmerju do tožeče stranke in se jima solidarno naloži povračilo škode v znesku 1 000 000,00 EUR (en milijon eurov).
Tožbeni razlogi in bistvene trditve
Tožeča stranka v tej zadevi je dejavna v različnih segmentih trga industrije. Od leta 2002 je družba Tecnoprocess dejavna na trgu oddaje javnih naročil, s katerimi upravlja direkcija EuropeAid, projektov, ki so namenjeni dodeljevanju pomoči Komisije državam v razvoju, ki se financirajo iz proračuna EU ali Evropskega razvojnega sklada. S to tožbo želi doseči, da Sodišče prve stopnje pregleda ravnanja toženih strank pri izvrševanju teh pogodb:
—
pogodba EuropeAid 1144205/D/S/MA (naročilo 14/2003/meda/b7 — 4100/ib/96/0587) — RESTAVRACIJA;
—
pogodba EuropeAid 114194/D/S/MA (naročilo 15/2003/meda/b7 — 4100/ib/96/0587) — HLADNO;
—
pogodba EuropeAid 114194/D/S/MA (naročilo 16/2003/meda/b7 — 4100/ib/96/0587) — HLADNO; in
—
pogodba EuropeAid/12088/D/S/MA — Centre Assistance Technique des Industriels des Equipements pour véhicules (Cetiev), dela 3 in 6.
Predmet prvih treh pogodb, ki so bile sklenjene v okviru programa MEDA 1, je bil dobava opreme in naprav za potrebe menze in restavracije za Office de la Formation professionnelle et de la Promotion du Travail (OFPPT) v Rabatu.
Pri izvrševanju teh pogodb je OFPPT zavrnil zapisnik o prejemu blaga, čeprav je sporne proizvode, ki jih je tožeča stranka pravilno dostavila, uporabljal.
Podobne težave so se pojavile pri četrti pogodbi, ki je bila sklenjena v okviru programa MEDA 2 in ki se je nanašala na dobavo zelo specializirane opreme, ki naj bi služila za testiranje filtrov motornih vozil.
Po mnenju tožeče stranke lahko nedelovanje toženih strank, ki je v tem, da nista prišli do rešitve, ki bi zadovoljila interesom tožeče stranke, upoštevajoč hude kršitve obveznosti iz zadevnih pogodb, povzroči nepogodbeno odgovornost Skupnosti.
Tožeča stranka se v zvezi s tem sklicuje na kršitev člena 56 finančne uredbe, načela varstva legitimnih pričakovanj, načela sorazmernosti in pravice do zaupnosti.
Full & Egal Universal Law Academy