22.5.2010
LV
Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis
C 134/19
Lūgums sniegt prejudiciālu nolēmumu, ko 2010. gada 24. februārī iesniedza High Court of Ireland — Patrick Kelly/National University of Ireland
(Lieta C-104/10)
2010/C 134/29
Tiesvedības valoda — angļu
Iesniedzējtiesa
High Court of Ireland
Lietas dalībnieki pamata procesā
Prasītājs: Patrick Kelly
Atbildētāja: National University of Ireland
Prejudiciālie jautājumi
1)
Vai Padomes Direktīvas 97/80/EK (1) 4. panta 1. punkts dod tiesības uz profesionālo izglītību kandidātam, kurš uzskata, ka viņam vai viņai tika liegta pieeja: profesionālai izglītībai, jo attiecībā uz viņu netika piemērots vienlīdzīgas attieksmes princips, informācijai attiecībā uz citu kandidātu uz attiecīgo studiju programmu atbilstošajām kvalifikācijām, un it īpaši to kandidātu, kuriem netika liegta pieeja profesionālajai izglītībai, kā rezultātā kandidāts var “konstatēt tiesā vai citā kompetentā iestādē faktus, no kuriem var pieņemt, ka ir notikusi tieša vai netieša diskriminācija?”
2)
Vai Padomes Direktīvas 76/207/EEK (2) 4. pants dod tiesības uz profesionālo izglītību kandidātam, kurš uzskata, ka viņam vai viņai tika liegta pieeja: profesionālai izglītībai, “pamatojoties uz vienādiem kritērijiem”, un viņš vai viņa tika diskriminēts “[dzimuma dēļ]” attiecībā uz pieeju: profesionālajai izglītībai un informācijai studiju programmas piedāvātāja rīcībā attiecībā uz citu kandidātu uz attiecīgo studiju programmu atbilstošajām kvalifikācijām, un it īpaši to kandidātu, kuriem netika liegta pieeja profesionālajai izglītībai?
3)
Vai Padomes Direktīvas 2002/73/EK (3) 3. pants, kas aizliedz “tiešu vai netiešu diskrimināciju dzimuma dēļ” attiecībā uz profesionālās izglītības “pieejamību”, dod tiesības uz profesionālo izglītību kandidātam, kurš uzskata, ka ir ticis diskriminēts “dzimuma dēļ” attiecībā uz pieeju: profesionālajai izglītībai un informācijai studiju programmas piedāvātāja rīcībā attiecībā uz citu kandidātu uz attiecīgo studiju programmu atbilstošajām kvalifikācijām, un it īpaši to kandidātu, kuriem netika liegta pieeja profesionālajai izglītībai?
4)
Vai pienākuma saskaņā ar LESD 267. panta 3. punktu raksturs atšķiras dalībvalstī ar paražu tiesību sistēmu (atšķirībā no kontinentālās tiesību sistēmas), un, ja atšķiras, tad kādā ziņā atšķiras?
5)
Vai jebkādas tiesības uz informāciju saskaņā ar minētajām direktīvām var ietekmēt valsts vai Eiropas tiesību akti attiecībā uz konfidencialitāti?
(1) Padomes 1997. gada 15. decembra Direktīva 97/80/EK par pierādīšanas pienākumu diskriminācijas gadījumos, kas pamatojas uz dzimumu (OV L 14, 6. lpp.).
(2) Padomes 1976. gada 9. februāra Direktīva 76/207/EEK par tāda principa īstenošanu, kas paredz vienlīdzīgu attieksmi pret vīriešiem un sievietēm attiecībā uz darba, profesionālās izglītības un izaugsmes iespējām un darba apstākļiem (OV L 39, 40. lpp.).
(3) Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 23. septembra Direktīva 2002/73/EK, ar kuru groza Padomes Direktīvu 76/207/EEK par tāda principa īstenošanu, kas paredz vienlīdzīgu attieksmi pret vīriešiem un sievietēm attiecībā uz darba iespējām, profesionālo izglītību un paaugstināšanu amatā, kā arī darba nosacījumiem (Dokuments attiecas uz EEZ) (OV L 269, 15. lpp.).
Full & Egal Universal Law Academy