Beschikking van het Hof (Vijfde kamer) van 27 oktober 2010 – REWE-Zentral/BHIM
(Zaak C‑22/10 P)
„Hogere voorziening – Gemeenschapsmerk – Oppositieprocedure – Aanvraag voor gemeenschapswoordmerk Clina – Ouder gemeenschapswoordmerk CLINAIR – Weigering van inschrijving – Relatieve weigeringsgrond – Onderzoek van gevaar voor verwarring – Verordening (EG) nr. 40/94 – Artikel 8, lid 1, sub b”
1. Hogere voorziening – Middelen – Onjuiste beoordeling van feiten en bewijsmateriaal – Niet-ontvankelijkheid – Toetsing door Hof van beoordeling van feiten en bewijsmateriaal – Uitgesloten, behoudens geval van onjuiste opvatting (Art. 256, lid 1, VWEU; Statuut van het Hof van Justitie, art. 58, eerste alinea) (cf. punt 32)
2. Hogere voorziening – Middelen – Ontbreken van aanwijzing van gestelde onjuiste rechtsopvatting – Niet-ontvankelijkheid (Art. 256 VWEU; Statuut van het Hof van Justitie, art. 58, eerste alinea; Reglement voor de procesvoering van het Hof, art. 112, lid 1, sub c) (cf. punt 36)
Voorwerp
Hogere voorziening ingesteld tegen het arrest van het Gerecht van eerste aanleg van 11 november 2009 (Zesde kamer), REWE-Zentral/BHIM (T‑150/08), waarbij het Gerecht heeft verworpen het beroep tot vernietiging van de beslissing van de vierde kamer van beroep van het BHIM van 15 februari 2008 houdende weigering van inschrijving van het woordteken „Clina” als gemeenschapsmerk voor bepaalde waren van de klassen 3 en 21 op grond van de oppositie van de houder van het oudere gemeenschapswoordmerk „CLINAIR” – Gevaar voor verwarring van twee merken – Ontbreken van globale beoordeling van alle relevante factoren in het kader van het onderzoek van het gevaar voor verwarring – Schending van artikel 8, lid 1, sub b, van verordening (EG) nr. 40/94
Dictum
1)
De hogere voorziening wordt afgewezen.
2)
REWE-Zentral AG wordt verwezen in de kosten.
Full & Egal Universal Law Academy