22.10.2011
CS
Úřední věstník Evropské unie
C 311/21
Žádost o rozhodnutí o předběžné otázce podaná Městským soudem v Praze (Česká republika) dne 10. srpna 2011 — Česká spořitelna, a. s. v. Gerald Feichter
(Věc C-419/11)
2011/C 311/36
Jednací jazyk: čeština
Předkládající soud
Městský soud v Praze
Účastníci původního řízení
Žalobce: Česká spořitelna, a. s.
Žalovaný: Gerald Feichter
Předběžné otázky
1)
Lze pojem „věci týkající se smlouvy uzavřené spotřebitelem pro účel, který se netýká jeho profesionální nebo podnikatelské činnosti“, použitý v čl. 15 odst. 1 nařízení Rady (ES) č. 44/2001 (1), interpretovat tak, že zahrnuje i nároky z vlastní směnky vydané v neúplné podobě, uplatněné remitentem vůči směnečnému rukojmímu za výstavce směnky?
2)
Ať už je odpověď na první otázku kladná nebo záporná, lze pojem „nároky ze smlouvy“ obsažený v čl. 5 odst. 1 písm. a) nařízení Rady (ES) č. 44/2001 vykládat takovým způsobem, že s ohledem výlučně na obsah směnečné listiny jako takové zahrnuje i nároky z vlastní směnky, vydané v neúplné podobě, uplatněné remitentem vůči směnečnému rukojmímu za výstavce směnky?
(1) Nařízení Rady (ES) č. 44/2001 ze dne 22. prosince 2000 o příslušnosti a uznávání a výkonu soudních rozhodnutí v občanských a obchodních věcech; Úř. věst. L 12, s. 1, Zvl.vyd. 19/04, s. 42.
Full & Egal Universal Law Academy