14.1.2012
CS
Úřední věstník Evropské unie
C 13/5
Žádost o rozhodnutí o předběžné otázce podaná Landgericht Hamburg (Německo) dne 20. října 2011 — Novartis Pharma GmbH v. Apozyt GmbH
(Věc C-535/11)
2012/C 13/10
Jednací jazyk: němčina
Předkládající soud
Landgericht Hamburg
Účastnice původního řízení
Žalobkyně: Novartis Pharma GmbH
Žalovaná: Apozyt GmbH
Předběžné otázky
Zahrnuje pojem „vyvinuté“ [„vyrobené“] (1) v úvodní větě přílohy č. 1 nařízení (ES) č. 726/2004, kterým se stanoví postupy Společenství pro registraci humánních a veterinárních léčivých přípravků a dozor nad nimi a kterým se zřizuje Evropská agentura pro léčivé přípravky (2) i takové procesy, při nichž se dílčí množství léku, který byl vyvinut a vyroben podle uvedených postupů, na základě příslušného předpisu a pověření lékaře naplní do jiné nádoby, pokud se tím nemění složení léčivého přípravku, tedy například zejména výroba hotových injekcí, které byly naplněny lékem zaregistrovaným na základě uvedeného nařízení?
(1) Poznámka překladatele: německá jazyková verze nařízení č. 726/2004 používá pojem „vyrobené“, jiné jazykové verze, mezi nimi i čeština, používají pojem „vyvinuté“.
(2) Úř. věst. L 136, s. 1.
Full & Egal Universal Law Academy