24.9.2011
CS
Úřední věstník Evropské unie
C 282/28
Žaloba podaná dne 8. července 2011 — Polyelectrolyte Producers Group a další v. Komise
(Věc T-368/11)
2011/C 282/58
Jednací jazyk: angličtina
Účastnice řízení
Žalobkyně: Polyelectrolyte Producers Group (Brusel, Belgie), SNF SAS (Andrezieux Boutheon, Francie) a Travetanche Injection SPRL (Brusel, Belgie) (zástupci: K. Van Maldegem a R. Cana, advokáti)
Žalovaná: Evropská komise
Návrhová žádání
—
zrušit nařízení Komise (EU) č. 366/2011 ze dne 14. dubna 2011, kterým se mění nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1907/2006 o registraci, hodnocení, povolování a omezování chemických látek (REACH), pokud jde o přílohu XVII (akrylamid) (Úř. věst. L 101, s. 12);
—
uložit Komisi náhradu nákladů řízení.
Žalobní důvody a hlavní argumenty
Na podporu žaloby předkládají žalobkyně tři žalobní důvody.
1)
První žalobní důvod vycházející z toho, že
—
napadené nařízení obsahuje zjevně nesprávné posouzení, jelikož Komise zaprvé vycházela z informací, které podle použitelné právní úpravy nejsou relevantní pro vystavení účinkům na lidi a životní prostředí v EU, a zadruhé neurčila rizika vyplývající z utěsňování akrylamidem vzhledem k příslušným uplatnitelným požadavkům a namísto toho se spoléhala na informace týkající se použití jiné látky; to mělo za následek, že přijetí uvedeného nařízení nesplnilo podmínky stanovené relevantními právními ustanoveními.
2)
Druhý žalobní důvod vycházející z toho, že
—
napadené nařízení porušuje zásadu proporcionality.
3)
Třetí žalobní důvod vycházející z toho, že
—
napadené nařízení není, v rozporu s článkem 296 SFEU, dostatečně odůvodněné.
Full & Egal Universal Law Academy