25.2.2012
CS
Úřední věstník Evropské unie
C 58/13
Žaloba podaná dne 22. prosince 2011 — FSL a další v. Komise
(Věc T-655/11)
2012/C 58/25
Jednací jazyk: angličtina
Účastnice řízení
Žalobkyně: FSL Holdings (Antverpy, Belgie), Firma Léon Van Parys (Antverpy, Belgie) a Pacific Fruit Company Italy SpA (Řím, Itálie) (zástupci: P. Vlaemminck a C. Verdonck, advokáti)
Žalovaná: Evropská komise
Návrhová žádání
Žalobkyně navrhují, aby Tribunál:
—
zrušil články 1 a 2 rozhodnutí Komise ze dne 12. října 2011, vydaného ve věci COMP/39482 — Exotické ovoce — Banány;
—
podpůrně zrušil článek 2 napadeného rozhodnutí v rozsahu, v němž žalobkyním ukládá pokutu ve výši 8 919 000 eur, a snížil pokutu v souladu s tvrzeními, jež žalobkyně uvádějí v žalobě před Tribunálem.
Žalobní důvody a hlavní argumenty
Na podporu žaloby předkládají žalobkyně čtyři žalobní důvody.
1)
První žalobní důvod vycházející z porušení podstatných procesních náležitostí a práva na obhajobu, neboť:
—
byly použity dokumenty získané pouze pro účely vnitrostátního daňového šetření;
—
byly použity dokumenty z jiných spisů a
—
společnost, jež podala žádost o ochranu před pokutami, byla protiprávně manipulována.
2)
Druhý žalobní důvod vycházející ze zneužití pravomoci žalovanou.
3)
Třetí žalobní důvod vycházející nesprávného posouzení důkazů a z nezpůsobilosti důkazů podložit závěr o protiprávním jednání.
4)
Čtvrtý žalobní důvod vycházející z porušení čl. 23 odst. 3 nařízení Rady (ES) č. 1/2003 (1) a pokynů pro výpočet pokut z roku 2006 (2) z důvodu zjevně nesprávného posouzení závažnosti a délky trvání protiprávního jednání, jakož i polehčujících okolností, a z porušení zásady zákazu diskriminace při výpočtu výše pokuty.
(1) Nařízení Rady (ES) č. 1/2003 ze dne 16. prosince 2002 o provádění pravidel hospodářské soutěže stanovených v článcích 81 a 82 Smlouvy (Úř. věst. 2003, L 1, s. 1; Zvl. vyd. 13/31, s. 65).
(2) Pokyny pro výpočet pokut uložených podle čl. 23 odst. 2 písm. a) nařízení č. 1/2003 (Úř. věst. 2006, C 210, s. 2).
Full & Egal Universal Law Academy