9.6.2012
NL
Publicatieblad van de Europese Unie
C 165/15
Verzoek om een prejudiciële beslissing ingediend door het Tribunale Amministrativo Regionale per il Lazio (Italië) op 2 april 2012 — Società Cooperativa Autonoleggio Piccola arl en Gianpaolo Vivani/Comune di Grottaferrata
(Zaak C-163/12)
2012/C 165/24
Procestaal: Italiaans
Verwijzende rechter
Tribunale Amministrativo Regionale per il Lazio
Partijen in het hoofdgeding
Verzoekende partijen: Società Cooperativa Autonoleggio Piccola arl en Gianpaolo Vivani
Verwerende partij: Comune di Grottaferrata
Prejudiciële vragen
1)
Staan artikel 49 VWEU, artikel 3 VEU, de artikelen 3, 4, 5 en 6 VEU, de artikelen 101 en 102 VWEU alsook verordening (EEG) nr. 2454/1992 (1) en verordening (EG) nr. 12/1998 (2) in de weg aan de toepassing van de artikelen 3, lid 3, en 11 van wet nr. 21 van 15 januari 1992, voor zover laatstgenoemde artikelen respectievelijk bepalen: „3. Het hoofdkantoor van de vervoersonderneming en de stalling mogen zich uitsluitend bevinden op het grondgebied van de vergunningverlenende gemeente” en „[…] De reserveringen voor het vervoer met voertuigen met bestuurder worden gedaan bij de betrokken stalling. Elk verhuur van een voertuig met bestuurder begint en eindigt bij de stalling die binnen de vergunningverlenende gemeente ligt, en het voertuig dient daar terug te keren terwijl de klant ook op het grondgebied van andere gemeenten kan in- en uitstappen. […]”?
2)
Staan artikel 49 VWUE, artikel 3 VEU, de artikelen 3, 4, 5 en 6 VEU, de artikelen 101 en 102 VWEU alsook verordening (EEG) nr. 2454/1992 en verordening (EG) nr. 12/1998 in de weg aan de toepassing van de artikelen 5 en 10 van wet nr. 58 van de regio Lazio van 26 oktober 1993, voor zover laatstgenoemde artikelen respectievelijk bepalen: „[…] De klant wordt opgehaald, of de dienst vangt aan, op het grondgebied van de vergunningverlenende gemeente” en „[…] de klant kan enkel worden opgehaald en de dienst enkel aanvangen op het grondgebied van de gemeente die de toestemming of de vergunning heeft verleend en de klant wordt naar om het even welke bestemming vervoerd, na voorafgaande instemming van de bestuurder indien de bestemming buiten het grondgebied van de gemeente ligt.[…]”?
(1) PB L 251, blz. 1.
(2) PB L 4, blz. 10.
Full & Egal Universal Law Academy