23.2.2013
HU
Az Európai Unió Hivatalos Lapja
C 55/3
A Raad van State (Hollandia) által 2012. november 19-én benyújtott előzetes döntéshozatal iránti kérelem — T.C. Briels és társai kontra Minister van Infrastructuur en Milieu
(C-521/12. sz. ügy)
2013/C 55/04
Az eljárás nyelve: holland
A kérdést előterjesztő bíróság
Raad van State
Az alapeljárás felei
Felperesek: T.C. Briels, M. Briels-Loermans, R.L.P. Buchholtz, Stichting A2-Platform Boxtel e.o. és társai, H.W.G. Cox, G.P.A. Damman, P.A.M. Goevaers e.a., J.H. van Haaren en L.S.P. Dijkman, R.A.H.M. Janssen, M.M. van Lanschot, J.E.A.M. Lelijveld e.a., A. Mes e.a., A.J.J. Michels, VOF Isphording és társai, M. Peijnenborg en S. Peijnenborg-van Oers, G. Oude Elferink, W. Punte en P.M. Punte-Cammaert, Stichting Reinier van Arkel, E. de Ridder, W.C.M.A.J.G. van Rijckevorsel en M. van Rijckevorsel-van Asch van Wijck, Vereniging tot Behoud van het Groene Hart van Brabant en Stichting Boom en Bosch, Stichting Overlast A2 Vught e.o., Streekraad Het Groene Woud en De Meijerij, A.C.M.W. Teulings en Stichting Bleijendijk, M. Tilman, Vereniging van Eigenaars Appartementengebouw De Heun I e.a., M.C.T. Veroude, E.J.A.M. Widlak, Van Roosmalen Sales BV és társai, M.A.A. van Kessel, Bricorama BV és társai
Alperes: Minister van Infrastructuur en Milieu
Az eljárás további résztvevői: Burgemeester en wethouders van Best, Burgemeester en wethouders van Boxtel
Az előzetes döntéshozatalra előterjesztett kérdések
1.
Úgy kell-e értelmezni a természetes élőhelyek, valamint a vadon élő állatok és növények védelméről szóló, 1992. május 21-i 92/43/EGK tanácsi irányelv (1) 6. cikkének (3) bekezdésében szereplő „nem fogja hátrányosan befolyásolni az érintett természeti terület épségét” szövegrészt, hogy abban az esetben, ha a projekt hátrányosan befolyásolja valamely védett élőhelytípus természeti területen lévő területének épségét, nem fogja hátrányosan befolyásolni az érintett természeti terület épségét, ha a projekt keretében a természeti területen az említett élőhelytípus azonos nagyságú vagy nagyobb területét alakítják ki?
2.
Amennyiben az első kérdésre az a válasz adandó, hogy úgy kell értelmezni a „nem fogja hátrányosan befolyásolni az érintett természeti terület épségét” szövegrészt, hogy a projekt hátrányosan fogja befolyásolni az érintett Natura 2000 természeti terület épségét, úgy az élőhelytípus új területének kialakítása az irányelv 6. cikkének (4) bekezdése értelmében vett kiegyenlítő intézkedésnek tekintendő-e ebben az esetben?
(1) HL L 206., 7. o.; magyar nyelvű különkiadás: 15. fejezet, 2. kötet, 102. o.
Full & Egal Universal Law Academy