Usnesení Soudního dvora (pátý senát) ze dne 4. července 2012 –
Abdel
(Věc C-75/12)
„Žádost o rozhodnutí o předběžné otázce – Chybějící popis sporu v původním řízení – Zjevná nepřípustnost“
Předběžné otázky – Přípustnost – Otázky položené bez dostatečného upřesnění skutkového a právního rámce – Zjevná nepřípustnost (Článek 267 SFEU; statut Soudního dvora, článek 23; jednací řád Soudního dvora, čl. 92 odst. 1 a čl. 103 odst. 1) (viz body 5–7)
Předmět
Žádost o rozhodnutí o předběžné otázce – Giudice di Pace di Revere – Výklad článků 2, 4, 6, 7, 8, 15 a 16 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2008/115/ES ze dne 16. prosince 2008 o společných normách a postupech v členských státech při navracení neoprávněně pobývajících státních příslušníků třetích zemí (Úř. věst. L 348, s. 98), jakož i čl. 4 odst. 3 SEU – Vnitrostátní právní úprava, která stanoví pokutu cizinci, který neoprávněně vstoupil na vnitrostátní území nebo na něm neoprávněně pobývá – Přípustnost trestného činu neoprávněného pobytu – Přípustnost okamžitého vyhoštění na období přinejmenším pěti let nebo trestu omezujícího svobodu („permanenza domiciliare“) nahrazujícího pokutu – Povinnosti členských států během lhůty pro provedení směrnice
Výrok
Žádost o rozhodnutí o předběžné otázce podaná rozhodnutím Giudice di pace di Revere (Itálie) ze dne 26. ledna 2012 je zjevně nepřípustná.
Full & Egal Universal Law Academy