14.4.2012
BG
Официален вестник на Европейския съюз
C 109/17
Жалба, подадена на 20 януари 2012 г. — Vardar/СХВП — Joker (pingulina)
(Дело T-32/12)
2012/C 109/38
Език на жалбата: английски
Страни
Жалбоподател: Muslahadin Vardar (Льоне, Германия) (представители: I. Höfener и M. Boden)
Ответник: Служба за хармонизация във вътрешния пазар (марки, дизайни и модели)
Друга страна в производството пред апелативния състав: Joker, Inc. (Алън, Съединени щати)
Искания на жалбоподателя
Жалбоподателят иска от Общия съд:
—
да отмени решението на четвърти апелативен състав на Службата за хармонизация във вътрешния пазар (марки, дизайни и модели) от 17 ноември 2011 г. по преписка R 475/2011-4 и да го измени, така че възражението да бъде отхвърлено и заявената от жалбоподателя марка да бъде регистрирана, и
—
да осъди ответника да заплати съдебните разноски.
Правни основания и основни доводи
Заявител на марката на Общността: жалбоподателят.
Марка на Общността, предмет на спора: фигуративна марка „pingulina“ в оранжево, виолетово, синьо, зелено, жълто и черно, заявена за стоки от класове 20, 24 и 25 — заявка за марка на Общността № 8402992.
Притежател на марката или знака, на която/който е направено позоваване в подкрепа на възражението: другата страна в производството пред апелативния състав.
Марка или знак, на която/който е направено позоваване в подкрепа на възражението: възражението се основава в частност на международната фигуративна черно-бяла марка „PINGU“, регистрирана с № 537386A за стоки от редица класове, включително класове 20, 24 и 25.
Решение на отдела по споровете: уважава изцяло възражението и отхвърля заявката за регистрация на марка на Общността.
Решение на апелативния състав: отхвърля жалбата.
Изложени правни основания: нарушение на член 8, параграф 1, буква б) от Регламент № 207/2009 на Съвета, доколкото апелативният състав неправилно приема, че има вероятност от объркване на заявената марка с по-ранните марки.
Full & Egal Universal Law Academy