10.11.2014
BG
Официален вестник на Европейския съюз
C 395/20
Решение на Съда (девети състав) от 4 септември 2014 г. (преюдициално запитване от Landesgericht Salzburg — Австрия) — Germanwings GmbH/Ronny Henning
(Дело C-452/13) (1)
((Преюдициално запитване - Въздушен транспорт - Регламент (ЕО) № 261/2004 - Членове 2, 5 и 7 - Право на обезщетение в случай на голямо закъснение на полет - Продължителност на закъснението - Понятие „време на пристигане“))
2014/C 395/24
Език на производството: немски
Запитваща юрисдикция
Landesgericht Salzburg
Страни в главното производство
Жалбоподател: Germanwings GmbH
Ответник: Ronny Henning
Диспозитив
Членове 2, 5 и 7 от Регламент (ЕО) № 261/2004 на Европейския парламент и на Съвета от 11 февруари 2004 година относно създаване на общи правила за обезщетяване и помощ на пътниците при отказан достъп на борда и отмяна или голямо закъснение на полети, и за отмяна на Регламент (ЕИО) № 295/91 трябва да се тълкуват в смисъл, че понятието „време на пристигане“, използвано с цел да се определи продължителността на закъснението на пътниците от полет, обозначава момента, в който се отваря поне една от вратите на самолета, с уговорката, че в този момент на пътниците е позволено да напуснат машината.
(1) ОВ C 325, 9.11.2013 г.
Full & Egal Universal Law Academy