15.9.2014
SL
Uradni list Evropske unije
C 315/73
Sodba Sodišča za uslužbence (tretji senat) z dne 2. junija 2014 – Da Cunha Almeida proti Komisiji
(Zadeva F-5/13) (1)
((Javni uslužbenci - Javni natečaj - Nevpis na rezervni seznam - Test verbalnega razumevanja - Ugovor nezakonitosti objave javnega natečaja - Izbira drugega jezika med tremi jeziki - Načelo prepovedi diskriminacije))
2014/C 315/122
Jezik postopka: angleščina
Stranki
Tožeča stranka: Paulo Jorge da Cunha Almeida (Bruselj, Belgija) (zastopniki: J. Grayston, solicitor, G. Pandey in M. Gambardella, odvetnika)
Tožena stranka: Evropska komisija (zastopnika: J. Currall in B. Eggers, agenta)
Predmet
Predlog za razglasitev ničnosti odločitve o neuvrstitvi tožeče stranke na rezervni seznam za javni natečaj EPSO/AD/205/10.
Izrek
1.
Sklep natečajne komisije za javni natečaj EPSO/AD/205/10 z dne 9. marca 2012, ki jo je posredoval Evropski urad za izbor osebja, o zavrnitvi zahteve P. J. da Cunha Almeide za ponovni preizkus po tem, ko je bil s sklepom z dne 23. decembra 2011 izključen z rezervnega seznama natečaja, se razglasi za ničen.
2.
V preostalem se tožba zavrne.
3.
Evropska komisija nosi svoje stroške in stroške P. J. da Cunha Almeide.
(1) UL C 123, 27.4.2013, str. 29.
Full & Egal Universal Law Academy