18.1.2016
BG
Официален вестник на Европейския съюз
C 16/6
Решение на Съда (четвърти състав) от 17 ноември 2015 г. (преюдициално запитване от Oberlandesgericht Koblenz — Германия) — RegioPost GmbH & Co. KG/Stadt Landau in der Pfalz
(Дело C-115/14) (1)
((Преюдициално запитване - Член 56 ДФЕС - Свободно предоставяне на услуги - Ограничения - Директива 96/71/ЕО - Член 3, параграф 1 - Директива 2004/18/ЕО - Член 26 - Обществени поръчки - Пощенски услуги - Законодателство на регионална структура на държава членка, което изисква оферентите и техните подизпълнители да се задължат да плащат на работниците и служителите, заети при изпълнението на услугите, предмет на обществената поръчка, минималното трудово възнаграждение))
(2016/C 016/06)
Език на производството: немски
Запитваща юрисдикция
Oberlandesgericht Koblenz
Страни в главното производство
Жалбоподател: RegioPost GmbH & Co. KG
Ответник: Stadt Landau in der Pfalz
в присъствието на: PostCon Deutschland GmbH, Deutsche Post AG
Диспозитив
1)
Член 26 от Директива 2004/18/ЕО на Европейския парламент и на Съвета от 31 март 2004 година относно координирането на процедурите за възлагане на обществени поръчки за строителство, услуги и доставки, изменена с Регламент (ЕС) № 1251/2011 на Комисията от 30 ноември 2011 г., трябва да се тълкува в смисъл, че допуска законодателство на регионална структура на държава членка като разглежданото в главното производство, което изисква оферентите и техните подизпълнители да се задължат посредством писмена декларация, която трябва да бъде приложена към офертата, да плащат на работниците и служителите, които ще бъдат заети при изпълнението на услугите, предмет на обществената поръчка, минималното трудово възнаграждение, определено в това законодателство.
2)
Член 26 от Директива 2004/18, изменена с Регламент № 1251/2011, трябва да се тълкува в смисъл, че допуска законодателство на регионална структура на държава членка като разглежданото в главното производство, което предвижда изключване от участие в процедура за възлагане на обществена поръчка на оференти и техните подизпълнители, които отказват да се задължат посредством писмена декларация, която трябва да бъде приложена към офертата, да плащат на работниците и служителите, които ще бъдат заети при изпълнението на услугите, предмет на обществената поръчка, минималното трудово възнаграждение, определено в това законодателство.
(1) ОВ C 175, 10.6.2014 г.
Full & Egal Universal Law Academy