13.6.2016
NL
Publicatieblad van de Europese Unie
C 211/14
Arrest van het Hof (Derde kamer) van 7 april 2016 (verzoek om een prejudiciële beslissing ingediend door het Oberste Gerichtshof — Oostenrijk) — KA Finanz AG/Sparkassen Versicherung AG Vienna Insurance Group
(Zaak C-483/14) (1)
((Prejudiciële verwijzing - Verdrag van Rome - Toepasselijk recht - Grensoverschrijdende fusie - Richtlijn 78/855/EEG - Richtlijn 2005/56/EG - Fusie door overneming - Bescherming van de schuldeisers - Overgang van alle activa en passiva van de overgenomen vennootschap op de overnemende vennootschap))
(2016/C 211/15)
Procestaal: Duits
Verwijzende rechter
Oberste Gerichtshof
Partijen in het hoofdgeding
Verzoekende partij: KA Finanz AG
Verwerende partij: Sparkassen Versicherung AG Vienna Insurance Group
Dictum
1)
Het Unierecht moet aldus worden uitgelegd dat:
—
de uitlegging van door de overgenomen vennootschap afgesloten leningsovereenkomsten als die welke in het hoofdgeding aan de orde zijn, de nakoming van de uit die overeenkomsten voortvloeiende verplichtingen en de wijzen waarop deze kunnen tenietgaan, na een grensoverschrijdende fusie door overneming worden beheerst door het recht dat ook vóór deze fusie al op deze overeenkomsten van toepassing was;
—
in een geval als dat van het hoofdgeding, de bescherming van de schuldeisers van de overgenomen vennootschap wordt geregeld door het nationale recht dat op die vennootschap van toepassing was.
2)
Artikel 15 van de Derde richtlijn (78/855/EEG) van de Raad van 9 oktober 1978 op de grondslag van artikel 54, lid 3, onder g), van het Verdrag betreffende fusies van naamloze vennootschappen, zoals gewijzigd bij richtlijn 2009/109/EG van het Europees Parlement en de Raad van 16 september 2009, moet aldus worden uitgelegd dat deze bepaling geen rechten verleent aan de emittent van effecten waaraan bijzondere rechten verbonden zijn maar die geen aandelen zijn, maar wel aan de houders ervan.
(1) PB C 46 van 9.2.2015.
Full & Egal Universal Law Academy