4.8.2014
SK
Úradný vestník Európskej únie
C 253/16
Návrh na začatie prejudiciálneho konania, ktorý podal Sala Tercera de lo Contencioso-Administrativo del Tribunal Supremo (Španielsko) 10. apríla 2014 – María José Regojo Dans/Consejo del Estado
(Vec C-174/14)
2014/C 253/20
Jazyk konania: španielčina
Vnútroštátny súd, ktorý podal návrh na začatie prejudiciálneho konania
Tribunal Supremo
Účastníci konania pred vnútroštátnym súdom
Žalobkyňa: María José Regojo Dans
Žalovaná: Consejo del Estado
Prejudiciálne otázky
1.
Zhŕňa definícia pojmu „pracovník na dobu určitú“ nachádzajúca sa v doložke 3 ods. 1 rámcovej dohody o práci na dobu určitú, ktorú uzavreli ETUC, UNICE a CEEP, a ktorá tvorí prílohu smernice Rady 1999/70/ES (1) z 28. júna 1999, „pomocných pracovníkov“, ktorých postavenie v súčasnosti upravuje článok 12 zákona 7/2002 z 12. apríla 2007 o základnom služobnom poriadku pracovníkov verejnej správy a „pomocných pracovníkov“, ktorých postavenie predtým upravoval článok 20 ods. 2 zákona 30/1984 z 2. augusta 1984 o opatreniach týkajúcich sa reformy verejnej služby?
2.
Uplatňuje sa na týchto „pomocných pracovníkov“ zákaz diskriminácie podľa doložky 4 ods. 4 uvedenej rámcovej dohody, ktorú uzavreli ETUC, UNICE a CEEP, v tom zmysle, že im majú byť priznané a vyplácané odmeny, ktoré sa na základe odpracovaných rokov vyplácajú aj stálym úradníkom, zmluvným zamestnancom na dobu neurčitú, dočasným úradníkom a zmluvným zamestnancom na dobu určitú?
3.
Možno medzi objektívne dôvody, ktoré uvádza táto doložka 4 na odôvodnenie odlišného zaobchádzania, zaradiť režim voľného vymenovávania a zániku funkcie založený na znakoch dôvery, uplatniteľný na týchto „pomocných pracovníkov“ v obidvoch uvedených španielskych zákonoch?
(1) Ú. v. ES L 175, s. 43; Mim. vyd. 05/003, s. 368.
Full & Egal Universal Law Academy