Дело F-34/14: Решение на Съда на публичната служба (трети състав) от 8 юли 2015 г. — DP/ACER (Публична служба — Персонал на ACER — Договорно нает служител — Неподновяване на договор — Жалба за отмяна — Допустимост на жалбата — Възражение за незаконосъобразност на член 6, параграф 2 от Общите разпоредби за прилагане на ACER предвид член 85, параграф 1 от УРДС — Иск за обезщетение — Предизвестие — Неимуществена вреда — Обезщетение)
C2702015BG4310120150708BG0057431431
Решение на Съда на публичната служба (трети състав) от 8 юли 2015 г. — DP/ACER
(Дело F-34/14) ( 1 )
„(Публична служба — Персонал на ACER — Договорно нает служител — Неподновяване на договор — Жалба за отмяна — Допустимост на жалбата — Възражение за незаконосъобразност на член 6, параграф 2 от Общите разпоредби за прилагане на ACER предвид член 85, параграф 1 от УРДС — Иск за обезщетение — Предизвестие — Неимуществена вреда — Обезщетение)“2015/C 270/57Език на производството: английски
Страни
Жалбоподател: DP (представители: S. Pappas, avocat)
Ответник: Агенция за сътрудничество между регулаторите на енергия (представители: P. Martinet и S. Vaona, както и D. Waelbroeck и A. Duron, avocats)
Предмет
Искане за отмяна на решението, с което договорът на жалбоподателя като срочно нает служител не е подновен, и искане за поправяне на претърпените вреди
Диспозитив
1)
Отменя решението от 20 декември 2013 г., с което директорът на Агенцията за сътрудничество между регулаторите на енергия отказва да поднови договора на DP.
2)
Осъжда Агенцията за сътрудничество между регулаторите на енергия да заплати на DP сумата от 7000 EUR.
3)
Агенция за сътрудничество между регулаторите на енергия понася направените от нея съдебни разноски, както и съдебните разноски на DP.
( 1 ) ОВ C 184, 16.6.2014 г., стр. 46.
Full & Egal Universal Law Academy