29.9.2014
HU
Az Európai Unió Hivatalos Lapja
C 339/21
2014. július 21-én benyújtott kereset – Grupo Bimbo kontra OHIM (Kerek szendvicskenyér formája)
(T-542/14. sz. ügy)
2014/C 339/25
Az eljárás nyelve: spanyol
Felek
Felperes: Grupo Bimbo, SAB de CV (Mexikóváros, Mexikó) (képviselő: N. Fernández Fernández-Pacheco abogado)
Alperes: Belső Piaci Harmonizációs Hivatal (védjegyek és formatervezési minták) (OHIM)
Kereseti kérelmek
A felperes azt kéri, hogy a Törvényszék:
—
helyezze hatályon kívül a Belső Piaci Harmonizációs Hivatal (védjegyek és formatervezési minták) (OHIM) negyedik fellebbezési tanácsának 2014. május 19-i határozatát (R 1911/2013–4. sz. ügy), mivel az nem jogszerű, és sérti a közösségi védjegyről szóló jogszabályi rendelkezéseket, és ezzel egyidejűleg hozzon a jelen keresetlevélben foglalt kérelmeknek megfelelő ítéletet akár a bejelentett térbeli védjegy benne rejlő megkülönböztető képessége, akár a használat révén megszerzett megkülönböztető képessége alapján, adjon helyt a jelen keresetnek és rendelje el a 1 1 7 47 987. számon bejelentett közösségi térbeli védjegynek a nizzai osztályozás 30. osztályába tartozó áruk vonatkozásában történő lajstromozását, mivel e védjegybejelentés jogszerű és megfelelő;
—
miután helyt adott a jelen keresetnek és az említett védjegy lajstromozásra került, a jelen eljárás költségeinek viselésére és az OHIM-nak fizetett fellebbezési díj megfizetésére az ellenérdekű felet kötelezze.
Jogalapok és fontosabb érvek
Az érintett közösségi védjegy: Kerek szendvicskenyér formájából álló térbeli védjegy a 30. osztályba tartozó áruk vonatkozásában – 1 1 7 47 987. sz. védjegybejelentés.
Az elbíráló határozata: Az elbíráló a védjegybejelentést elutasította.
A fellebbezési tanács határozata: A fellebbezési tanács a fellebbezést elutasította.
Jogalapok: A 207/2009 rendelet 7. cikke (1) bekezdése b) pontjának megsértése.
Full & Egal Universal Law Academy