26.10.2015
CS
Úřední věstník Evropské unie
C 354/27
Kasační opravný prostředek podaný dne 3. září 2015 PT Perindustrian dan Perdagangan Musim Semi Mas (PT Musim Mas) proti rozsudku Tribunálu (sedmého senátu) vydanému dne 25. června 2015 ve věci T-26/12, PT Perindustrian dan Perdagangan Musim Semi Mas (PT Musim Mas) v. Rada Evropské unie
(Věc C-468/15 P)
(2015/C 354/29)
Jednací jazyk: angličtina
Účastnice řízení
Účastnice řízení podávající kasační opravný prostředek: PT Perindustrian dan Perdagangan Musim Semi Mas (PT Musim Mas) (zástupce: D. Luff, advokát)
Další účastnice řízení: Rada Evropské unie, Evropská komise, Sasol Olefins & Surfactants GmbH, Sasol Germany GmbH
Návrhová žádání účastnice řízení podávající kasační opravný prostředek (navrhovatelky)
Navrhovatelka navrhuje, aby Soudní dvůr:
—
rozhodl, že je tento kasační opravný prostředek přípustný a opodstatněný;
—
zrušil rozsudek Tribunálu Evropské unie ze dne 25. června 2015 ve věci T-26/12, PT Perindustrian dan Perdagangan Musim Semi Mas (PT Musim Mas) v. Rada Evropské unie;
—
vydal konečné rozhodnutí ve věci a vyhověl žalobním důvodům společnosti PT Musim Mas vznesených před Tribunálem, a v důsledku toho zrušil antidumpingové clo uložené navrhovatelce prováděcím nařízením Rady (EU) č. 1138/2011 (1) ze dne 8. listopadu 2011 o uložení konečného antidumpingového cla a o konečném výběru prozatímního cla z dovozu některých mastných alkoholů a jejich směsí pocházejících z Indie, Indonésie a prováděcím nařízení Rady (EU) č. 1241/2012 (2) ze dne 11. prosince 2012, kterým se mění nařízení č. 1138/2011;
—
uložil Radě a vedlejším účastnicím řízení nést vlastní náklady řízení a nahradit náklady řízení vynaložené navrhovatelkou v průběhu tohoto řízení a řízení před Tribunálem.
Důvody kasačního opravného prostředku a hlavní argumenty
Navrhovatelka tvrdí, že napadený rozsudek musí být zrušen ze čtyř níže shrnutých důvodů.
Zaprvé Tribunál porušil čl. 2 odst. 10 písm. i) nařízení Rady (ES) č. 1225/2009 ze dne 30. listopadu 2009 (dále jen „základní nařízení“) tím, že nesprávně uplatnil pojem „jediný hospodářský subjekt“ (dále jen „JHS“) a dopěl k závěru, že navrhovatelka a společnost ICOFS netvoří JHS.
Zadruhé Tribunál porušil čl. 2 odst. 10 písm. i) základního nařízení tím, že nesprávně rozhodl, že Rada dostatečně prokázala, že funkce plněné společností ICOFS jsou obdobné funkcím obchodního zástupce vykonávajícího svou činnost za úplatu formou provize. Tribunál provedl na základě dostupných důkazů nedostatečné a diskriminační odůvodnění.
Zatřetí Tribunál porušil čl. 2 odst. 10 první pododstavec základního nařízení tím, že nesprávně rozhodl, že Rada neovlivnila symetrii mezi běžnou hodnotou a vývozní cenou.
Začtvrté Tribunál nesprávně uplanil zásadu řádné správy tím, že chybně souhlasil s tím, že Rada používala pouze své důkazy a nepřihlédla k relevantním důkazům a informacím, které jí byly předloženy navrhovatelkou v průběhu antidumpingového šetření.
(1) Úř. věst. 2011 L 293, s. 1.
(2) Úř. věst. 2012 L 352, s. 1.
Full & Egal Universal Law Academy