29.3.2016
PL
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej
C 111/6
Wniosek o wydanie orzeczenia w trybie prejudycjalnym złożony przez Vrhovno Sodišče Republike Slovenije (Słowenia) w dniu 31 grudnia 2015 r. – LEK Farmacevtska Družba d.d./Republika Slovenija.
(Sprawa C-700/15)
(2016/C 111/08)
Język postępowania: słoweński
Sąd odsyłający
Vrhovno Sodišče Republike Slovenije
Strony w postępowaniu głównym
Strona skarżąca: LEK Farmacevtska Družba d.d.
Strona pozwana: Republika Słowenii
Pytania prejudycjalne
1)
Czy przepisy działu CN 30 można interpretować w ten sposób, że nie jest dopuszczalne sklasyfikowanie w tym dziale produktu, którego podstawowym składnikiem jest substancja czynna (bakterie probiotyczne) zawarta w suplementach diety, klasyfikowanych w pozycji taryfowej CN 2106 90 98?
2)
Czy aby sklasyfikować produkt w dziale CN 30 wystarczy, żeby produkt, który zawiera substancję czynną mającą korzystny wpływ na ogólny stan zdrowia i który często wchodzi w skład suplementów diety, był prezentowany przez producenta jako produkt leczniczy i był przez niego w tym charakterze wprowadzany do obrotu i sprzedawany?
3)
Czy w związku z rozwojem prawa Unii w dziedzinie regulacji rynku produktów leczniczych pojęcie „jednoznacznie określonych właściwości terapeutycznych lub profilaktycznych”, które zgodnie z utrwalonym orzecznictwem Trybunału Sprawiedliwości stanowią warunek klasyfikacji do działu CN 30, należy interpretować w ten sposób, że odpowiada ono pojęciu produktu leczniczego w rozumieniu przepisów Unii dotyczących produktów leczniczych stosowanych u ludzi?
Full & Egal Universal Law Academy