25.1.2016
HU
Az Európai Unió Hivatalos Lapja
C 27/65
2015. november 2-án benyújtott kereset – Edeka-Handelsgesellschaft Hessenring kontra Bizottság
(T-611/15. sz. ügy)
(2016/C 027/83)
Az eljárás nyelve: német
Felek
Felperes: Edeka-Handelsgesellschaft Hessenring mbH (Melsungen, Németország) (képviselők: E. Wagner és H. Hoffmeyer ügyvédek)
Alperes: Európai Bizottság
Kérelmek
A felperes azt kéri, hogy a Törvényszék:
—
a Bizottság 2015/4023. sz. eljárásban 2015. szeptember 3-án hozott határozatát, amely a felperessel szemben teljes mértékben megtagadta az AT/39914 – EIRD kartelleljárásban 2013. december 4-én hozott bizottsági határozat nem bizalmas változatához és a Bizottság ezen eljárásra vonatkozó aktájának tartalomjegyzékéhez való hozzáférést, egészben vagy – másodlagosan – legalábbis annyiban semmisítse meg, amennyiben a Bizottság megtagadta az e határozat, illetve e tartalomjegyzék nem bizalmas változatának azon részéhez való hozzáférést, amelynek bizalmas jellegére a határozat által érintett vállalkozások nem hivatkoztak, illetve már nem hivatkoztak,
—
másodlagosan arra az esetre, ha a Törvényszék a Bizottság 2015/4023. sz. eljárásban 2015. szeptember 3-án hozott határozatát, amely a felperessel szemben teljes mértékben megtagadta az AT/39914 – EIRD kartelleljárásban 2013. december 4-én hozott bizottsági határozat nem bizalmas változatához és a Bizottság ezen eljárásra vonatkozó aktájának tartalomjegyzékéhez való hozzáférést, azért és annyiban nem semmisíti meg, mert, illetve amennyiben az AT/39914 – EIRD kartelleljárásban 2013. december 4-én hozott bizottsági határozat nem bizalmas változata és/vagy a Bizottság ezen eljárásra vonatkozó aktája tartalomjegyzékének nem bizalmas változata nem létezik, állapítsa meg, hogy a Bizottság jogellenesen mulasztotta el az AT/39914 – EIRD kartelleljárásban 2013. december 4-én hozott határozatának nem bizalmas változatát és/vagy az ezen eljárásra vonatkozó tartalomjegyzék nem bizalmas változatát elkészíteni és azokat a felperes részére megküldeni,
—
kötelezze a Bizottságot az eljárás költségeinek viselésére.
Jogalapok és fontosabb érvek
Keresete alátámasztása érdekében a felperes tíz jogalapra hivatkozik.
1.
Első jogalap: a hatékony bírói jogvédelemhez való alapvető jognak, valamint a megfelelő ügyintézéshez és az indokoláshoz való alapvető jognak a megtámadott határozat hiányzó indokolása miatti megsértése.
2.
Második jogalap: a lehetséges jogorvoslatokról való hiányzó tájékoztatás miatt a hatékony bírói jogvédelemhez való alapvető jognak és a jogorvoslatokról való tájékoztatáshoz fűződő jognak a megsértése;
3.
Harmadik jogalap: az 1049/2001/EK rendelet (1) 4. cikke (2) bekezdése harmadik francia bekezdésének megsértése.
4.
Negyedik jogalap: az 1049/2001/EK rendelet 4. cikke (2) bekezdése első francia bekezdésének megsértése.
5.
Ötödik jogalap: az 1049/2001/EK rendelet 4. cikke (3) bekezdése első albekezdésének megsértése.
6.
Hatodik jogalap: az 1049/2001/EK rendelet 4. cikke (3) bekezdése második albekezdésének megsértése.
7.
Hetedik jogalap: az dokumentumokhoz való hozzáféréshez fűződő alapvető jog megsértése.
8.
Nyolcadik jogalap: az dokumentumokhoz való hozzáféréshez fűződő alapvető jognak és az arányosság elvének amiatti megsértése, hogy nem nyújtottak legalább részleges hozzáférést azon iratokhoz, amelyekhez hozzáférést kértek.
9.
Kilencedik jogalap: az EUMSZ 101. cikk megsértése azon lehetőség gyakorlati megakadályozása révén, hogy a felperes a kartelljogi kártérítési igényeket megvizsgálhassa és adott esetben érvényesíthesse.
10.
Tizedik, másodlagosan felhozott jogalap: a felperesnek az AT/39914 – EIRD kartelleljárásban hozott bizottsági határozat és a Bizottság ezen eljárásra vonatkozó aktája tartalomjegyzéke nem bizalmas változata elkészítésének kérelmezéséhez való jogának megsértése (az 1049/2001/EK rendelet és az 1/2003/EK rendelet (2) 30. cikkének (2) bekezdése).
Ezzel összefüggésben a felperes előadja, hogy az 1049/2001/EK rendelet 4. cikkének (2) és (3) bekezdésében foglalt, kivételeket tartalmazó rendelkezések feltételei, amelyek a felperes által kért dokumentumokhoz való hozzáférésnek a felperessel szembeni megtagadását igazolhatnák, nem állnak fenn.
(1) Az Európai Parlament, a Tanács és a Bizottság dokumentumaihoz való nyilvános hozzáférésről szóló, 2001. május 30-i 1049/2001/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet (HL L 145., 43. o.; magyar nyelvű különkiadás 1. fejezet, 3. kötet, 331. o.).
(2) A Szerződés 81. és 82. cikkében meghatározott versenyszabályok végrehajtásáról szóló, 2002. december 16-i 1/2003/EK tanácsi rendelet (HL L 1., 1. o.; magyar nyelvű különkiadás 8. fejezet, 2. kötet, 205. o.).
Full & Egal Universal Law Academy