3.12.2018
LT
Europos Sąjungos oficialusis leidinys
C 436/2
2018 m. spalio 2 d. Teisingumo Teismo (didžioji kolegija) sprendimas (Audiencia Provincial de Tarragona (Ispanija) prašymas priimti prejudicinį sprendimą) byloje, inicijuotoje Ministerio Fiscal
(Byla C-207/16) (1)
((Prašymas priimti prejudicinį sprendimą - Elektroniniai ryšiai - Asmens duomenų tvarkymas - Direktyva 2002/58/EB - 1 ir 3 straipsniai - Taikymo sritis - Elektroninių pranešimų konfidencialumas - Apsauga - 5 straipsnis ir 15 straipsnio 1 dalis - Europos Sąjungos pagrindinių teisių chartija - 7 ir 8 straipsniai - Duomenys, tvarkomi teikiant viešąsias elektroninių ryšių paslaugas - Nacionalinių institucijų prieiga prie duomenų tyrimo tikslais - Nusikaltimo, galinčio pateisinti prieigą prie duomenų, sunkumo laipsnis))
(2018/C 436/02)
Proceso kalba: ispanų
Prašymą priimti prejudicinį sprendimą pateikęs teismas
Audiencia Provincial de Tarragona
Šalis pagrindinėje byloje
Ministerio Fiscal
Rezoliucinė dalis
2002 m. liepos 12 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2002/58/EB dėl asmens duomenų tvarkymo ir privatumo apsaugos elektroninių ryšių sektoriuje (Direktyva dėl privatumo ir elektroninių ryšių), iš dalies pakeistos 2009 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2009/136/EB, 15 straipsnio 1 dalį kartu su Chartijos 7 ir 8 straipsniais reikia aiškinti taip, kad viešosios valdžios institucijų prieiga prie duomenų, susijusių su SIM kortelių, kurios buvo aktyvuotos pasinaudojus pavogtu mobiliuoju telefonu, savininkų tapatybe, kaip antai pavardė, vardas ir prireikus šių savininkų adresas, lemia šių asmenų pagrindinių teisių, įtvirtintų šiuose Chartijos straipsniuose, apribojimą, tačiau jis nėra toks rimtas, kad ši prieiga užkardant, tiriant ir nustatant baudžiamąsias veikas galėtų būti leidžiama tik siekiant kovoti su sunkiais nusikaltimais.
(1) OL C 251, 2016 7 11.
Full & Egal Universal Law Academy