19.9.2016
NL
Publicatieblad van de Europese Unie
C 343/17
Beschikking van het Hof (Vijfde kamer) van 5 juli 2016 (verzoek om een prejudiciële beslissing ingediend door de Juzgado de Primera Instancia no 11 de Vigo — Spanje) — Banco Popular Español, S.A. en PL Salvador S.A.R.L./María Rita Giráldez Villar en Modesto Martínez Baz
(Zaak C-7/16) (1)
((Prejudiciële verwijzing - Artikel 99 van het Reglement voor de procesvoering van het Hof - Richtlijn 93/13/EEG - Oneerlijke bedingen - Cessie van een vordering - Recht op voldoening van de schuld door de schuldenaar - Voorwaarden voor het uitoefenen van dat recht))
(2016/C 343/26)
Procestaal: Spaans
Verwijzende rechter
Juzgado de Primera Instancia no 11 de Vigo
Partijen in het hoofdgeding
Verzoekende partijen: Banco Popular Español, S.A. en PL Salvador S.A.R.L.
Verwerende partijen: María Rita Giráldez Villar en Modesto Martínez Baz
Dictum
Richtlijn 93/13/EEG van de Raad van 5 april 1993 betreffende oneerlijke bedingen in consumentenovereenkomsten moet aldus worden uitgelegd dat deze richtlijn niet van toepassing is op een nationale regeling als in het hoofdgeding die betrekking heeft op het recht van de schuldenaar van een door de schuldeiser aan een derde gecedeerde vordering om zijn schuld te voldoen door aan die derde de voor de cessie betaalde prijs te restitueren.
(1) PB C 118 van 4.4.2016.