22.5.2017
RO
Jurnalul Oficial al Uniunii Europene
C 161/28
Hotărârea Tribunalului din 5 aprilie 2017 – Anta (China)/EUIPO (Reprezentarea a două linii ce formează un unghi ascuțit)
(Cauza T-291/16) (1)
([„Marcă a Uniunii Europene - Cerere de înregistrare a mărcii Uniunii Europene figurative care reprezintă două linii ce formează un unghi ascuțit - Motiv absolut de refuz - Lipsa caracterului distinctiv - Articolul 7 alineatul (1) litera (b) din Regulamentul (CE) nr. 207/2009”])
(2017/C 161/40)
Limba de procedură: engleza
Părțile
Reclamantă: Anta (China) Co. Ltd (Jinjiang City, China) (reprezentanți: A. Franke și K. Hammerstingl, avocați)
Pârât: Oficiul Uniunii Europene pentru Proprietate Intelectuală (reprezentant: L. Rampini, agent)
Obiectul
Acțiune formulată împotriva Deciziei Camerei a cincea de recurs a EUIPO din 9 martie 2016 (cauza R 1292/2015 5) privind o cerere de înregistrare a unui semn figurativ care reprezintă două linii ce formează un unghi ascuțit ca marcă a Uniunii Europene
Dispozitivul
1)
Respinge acțiunea.
2)
Obligă Anta (China) Co. Ltd la plata cheltuielilor de judecată.
(1) JO C 279, 1.8.2016.