27.6.2016
NL
Publicatieblad van de Europese Unie
C 232/26
Beroep ingesteld op 2 mei 2016 – Kohrener Landmolkerei en DHG/Commissie
(Zaak T-199/16)
(2016/C 232/35)
Procestaal: Duits
Partijen
Verzoekende partijen: Kohrener Landmolkerei GmbH (Penig, Duitsland) en DHG Deutsche Heumilchgesellschaft mbH (Frohburg, Duitsland) (vertegenwoordiger: A. Wagner, advocaat)
Verwerende partij: Europese Commissie
Conclusies
—
uitvoeringsverordening (EU) 2016/304 van de Commissie van 2 maart 2016 tot inschrijving van een naam in het register van gegarandeerde traditionele specialiteiten [Heumilch/Haymilk/Latte fieno/Lait de foin/Leche de heno (GTS)] nietig verklaren
Middelen en voornaamste argumenten
Verzoeksters voeren ter ondersteuning van hun beroep drie middelen aan.
1.
Verzoeksters betogen dat hun bezwaar tegen de vaststelling van de bestreden uitvoeringsverordening door verweerster niet in aanmerking werd genomen, hoewel het bezwaar tijdig bij de volgens verordening (EU) nr. 1151/2012 (1) bevoegde nationale autoriteit werd ingediend, welke dan het bezwaarschrift niet tijdig aan de Commissie heeft toegezonden.
2.
Verzoeksters betogen voorts dat verweerster reeds een uitvoeringsverordening heeft vastgesteld vóór de definitieve uitspraak van het Gerecht op het beroep in zaak T-178/15, Kohrener Landmolkerei en DHG/Commissie, dat was ingesteld wegens verweersters onjuiste beslissing om het bezwaarschrift wegens termijnoverschrijding af te wijzen.
3.
Tot slot werden verzoeksters door de vaststelling van de bestreden uitvoeringsverordening aanzienlijk benadeeld. Hierdoor zijn de regelingen van de Europese Unie tot vrijwaring van een vrije en eerlijke mededinging geschonden.
(1) Verordening (EU) nr. 1151/2012 van het Europees Parlement en de Raad van 21 november 2012 inzake kwaliteitsregelingen voor landbouwproducten en levensmiddelen (PB L 343, blz. 1).