16.1.2017
SK
Úradný vestník Európskej únie
C 14/51
Žaloba podaná 11. novembra 2016 – C & J Clark International/Komisisa
(Vec T-790/16)
(2017/C 014/61)
Jazyk konania: angličtina
Účastníci konania
Žalobkyňa: C & J Clark International Ltd (Somerset, Spojené kráľovstvo) (v zastúpení: A. Willems a S. De Knop, advokáti)
Žalovaná: Európska komisia
Návrhy
Žalobkyňa navrhuje, aby Všeobecný súd:
—
určil, že žaloba je prípustná,
—
zrušil vykonávacie nariadenie Komisie (EÚ) 2016/1395 z 18. augusta 2016, ktorým sa opätovne ukladá konečné antidumpingové clo a s konečnou platnosťou sa vyberá predbežné clo uložené na dovoz určitej obuvi so zvrškom z usne s pôvodom v Čínskej ľudovej republike, ktorú vyrábajú spoločnosti Buckinghan Shoe Mfg Co., Ltd., Buildyet Shoes Mfg., DongGuan Elegant Top Shoes Co. Ltd, Dongguan Stella Footwear Co Ltd, Dongguan Taiway Sports Goods Limited, Foshan City Nanhai Qun Rui Footwear Co., Jianle Footwear Industrial, Sihui Kingo Rubber Shoes Factory, Synfort Shoes Co. Ltd., Taicang Kotoni Shoes Co. Ltd., Wei Hao Shoe Co. Ltd., Wei Hua Shoe Co. Ltd. a Win Profile Industries Ltd, a vykonáva sa rozsudok Súdneho dvora v spojených veciach C-659/13 a C-34/14,
—
uložil Komisii nahradiť trovy konania.
Dôvody a hlavné tvrdenia
Na podporu svojej žaloby žalobkyňa uvádza päť žalobných dôvodov.
1.
Prvý žalobný dôvod založený na tvrdení, že postupom bez platného právneho základu Komisia porušila zásadu rozdelenia právomocí zakotvenú v článku 5 ods. 1 a ods. 2 ZFEÚ.
2.
Druhý žalobný dôvod založený na tvrdení, že neprijatím opatrení potrebných na vykonanie rozsudku Súdneho dvora zo 4. februára 2016, C & J Clark International, C-659/13 a C-34/14, EU:C:2016:74, Komisia porušila článok 266 ZFEÚ.
3.
Tretí žalobný dôvod založený na tvrdení, že uložením antidumpingového cla na dovozy obuvi „ku ktorým došlo počas obdobia uplatňovania [zrušených nariadení]“, Komisia porušila článok 1 ods. 1 a článok 10 ods. 1 základného nariadenia (1) a zásadu právnej istoty (zákazu retroaktivity),
4.
Štvrtý žalobný dôvod založený na tvrdení, že zavedením antidumpingového cla bez prikročenia k novému posúdeniu záujmu Únie, Komisia porušila článok 21 základného nariadenia, pričom v každom prípade bolo zjavne nesprávne prijať záver, že uloženie antidumpingového cla bolo v záujme Únie,
5.
Piaty žalobný dôvod založený na tvrdení, že prijatím aktu, ktorý ide nad rámec toho, čo je potrebné na dosiahnutie jeho cieľa, Komisia porušila článok 5 ods. 1 a ods. 4 ZEÚ.
(1) Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/1036 z 8. júna 2016 o ochrane pred dumpingovými dovozmi z krajín, ktoré nie sú členmi Európskej únie (Ú. v. EÚ L 176, 2016, s. 21).
Full & Egal Universal Law Academy