14.1.2019
LV
Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis
C 16/10
Tiesas (ceturtā palāta) 2018. gada 14. novembra spriedums (Vrhovno sodišče Republike Slovenije (Slovēnija) lūgums sniegt prejudiciālu nolēmumu) – Nova Kreditna Banka Maribor d.d./Republika Slovenija
(Lieta C-215/17) (1)
((Lūgums sniegt prejudiciālu nolēmumu - Tiesību aktu tuvināšana - Valsts sektora informācijas atkalizmantošana - Direktīva 2003/98/EK - 1. panta 2. punkta c) apakšpunkta trešais ievilkums - Prudenciālās prasības attiecībā uz kredītiestādēm un ieguldījumu brokeru sabiedrībām - Regula (ES) Nr. 575/2013 - Informācijas sniegšana, ko veic kredītiestādes un ieguldījumu sabiedrības - 432. panta 2. punkts - Izņēmumi no publicēšanas pienākuma - Komercinformācija, kas tiek uzskatīta par sensitīvu vai konfidenciālu - Piemērojamība - Kredītiestādes, kuru vairākums pieder valstij - Valsts tiesiskais regulējums, kas nosaka šo iestāžu rīcībā esošas konkrētas komercinformācijas publisko raksturu))
(2019/C 16/11)
Tiesvedības valoda – slovēņu
Iesniedzējtiesa
Vrhovno sodišče Republike Slovenije
Pamatlietas puses
Prasītāja: Nova Kreditna Banka Maribor d.d.
Atbildētāja: Republika Slovenija
Rezolutīvā daļa
Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2003/98/EK (2003. gada 17. novembris) par valsts sektora informācijas atkalizmantošanu 1. panta 2. punkta c) apakšpunkta trešais ievilkums un Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 575/2013 (2013. gada 26. jūnijs) par prudenciālajām prasībām attiecībā uz kredītiestādēm un ieguldījumu brokeru sabiedrībām, un ar ko groza Regulu (ES) Nr. 648/2012, 432. panta 2. punkts ir jāinterpretē tādējādi, ka tie nav piemērojami attiecībā uz tādu valsts tiesisko regulējumu kā pamatlietā aplūkojamais, kas uzliek pienākumu bankai, kura ir atradusies publisko tiesību subjekta dominējošā ietekmē, izpaust datus, kas attiecas uz konsultāciju, advokāta, autortiesību un citiem intelektuālo pakalpojumu līgumiem, kurus tā ir noslēgusi šīs pakļautības dominējošajai ietekmei laikā, neparedzot nekādus izņēmumus, lai saglabātu šīs bankas komercnoslēpumus, un līdz ar to šie noteikumi arī neaizliedz šādu valsts tiesisko regulējumu.
(1) OV C 213, 3.7.2017.
Full & Egal Universal Law Academy