28.8.2017
NL
Publicatieblad van de Europese Unie
C 283/24
Hogere voorziening ingesteld op 13 juni 2017 door Equipolymers Srl, M&G Polimeri Italia SpA, Novapet SA tegen het arrest van het Gerecht (Eerste kamer) van 5 april 2017 in zaak T-422/13, Committee of Polyethylene Terephthalate (PET) Manufacturers in Europe (CPME) e.a./Raad van de Europese Unie
(Zaak C-363/17 P)
(2017/C 283/33)
Procestaal: Engels
Partijen
Rekwirantes: Equipolymers Srl, M&G Polimeri Italia SpA, Novapet SA (vertegenwoordigers: L. Ruessmann, advocaat, J. Beck, Solicitor)
Andere partijen in de procedure: Committee of Polyethylene Terephthalate (PET) Manufacturers in Europe (CPME), Cepsa Química SA, Indorama Ventures Poland sp. z o.o., Lotte Chemical UK Ltd, Ottana Polimeri Srl, UAB Indorama Polymers Europe, UAB Neo Group, UAB Orion Global pet, Raad van de Europese Unie, Europese Commissie
Conclusies
—
de hogere voorziening ontvankelijk en gegrond verklaren;
—
het arrest van het Gerecht vernietigen voor zover daarbij het verzoek om schadevergoeding is afgewezen;
—
inhoudelijk uitspraak doen over het verzoek om schadevergoeding en rekwirantes de gevraagde schadevergoeding toekennen, of de zaak terugverwijzen naar het Gerecht voor een inhoudelijke beslissing over het verzoek om schadevergoeding; en
—
de Raad verwijzen in de kosten.
Middelen en voornaamste argumenten
Het Gerecht heeft het door rekwirantes overgelegde bewijs verkeerd opgevat en verdraaid door te oordelen dat er geen causaal verband was tussen de onrechtmatige vaststelling van besluit 2013/226 (1) en de door rekwirantes geleden schade (bestreden arrest, punten 155-197, en meer bepaald punten 187-189).
(1) Uitvoeringsbesluit 2013/226/EU van de Raad van 21 mei 2013 houdende verwerping van het voorstel voor een uitvoeringsverordening van de Raad tot instelling van een definitief antidumpingrecht op bepaald polyethyleentereftalaat van oorsprong uit India, Taiwan en Thailand naar aanleiding van een nieuw onderzoek in verband met het vervallen van de maatregelen op grond van artikel 11, lid 2, van verordening (EG) nr. 1225/2009, en tot beëindiging van de procedure van het nieuwe onderzoek in verband met het vervallen van de maatregelen die van toepassing zijn op de invoer van bepaald polyethyleentereftalaat van oorsprong uit Indonesië en Maleisië, voor zover bij het voorstel een definitief antidumpingrecht op de invoer van bepaald polyethyleentereftalaat van oorsprong uit India, Taiwan en Thailand wordt ingesteld (PB 2013, L 136, blz. 12).
Full & Egal Universal Law Academy