27.11.2017
NL
Publicatieblad van de Europese Unie
C 402/15
Hogere voorziening ingesteld op 18 september 2017 door BPC Lux 2 Sàrl e.a. tegen de beschikking van het Gerecht (Tweede kamer) van 19 juli 2017 in zaak T-812/14, BPC Lux 2 Sàrl e.a. / Europese Commissie
(Zaak C-544/17 P)
(2017/C 402/17)
Procestaal: Engels
Partijen
Rekwirantes: BPC Lux 2 Sàrl e.a. (vertegenwoordigers: K. Bacon QC, B. Woogar, Barristers, J. Webber, M. Steenson, Solicitors)
Andere partijen in de procedure: Europese Commissie, Portugese Republiek
Conclusies
—
de beschikking van het Gerecht vernietigen;
—
de zaak naar het Gerecht terugverwijzen voor verdere inhoudelijke behandeling; en
—
de Commissie verwijzen in rekwirantes’ kosten.
Middelen en voornaamste argumenten
De onderhavige hogere voorziening is gericht tegen de beschikking van het Gerecht van 19 juli 2017 in zaak T-812/14 BPC Lux 2 Sàrl/Europese Commissie EU:T:2017:560 („beschikking waartegen de hogere voorziening is gericht”), waarbij het Gerecht rekwirantes’ beroep tot nietigverklaring van besluit C(2014) 5682 van de Commissie inzake steunmaatregel SA.39250 Resolution of Banco Espírito Santo („bestreden besluit”) niet-ontvankelijk heeft verklaard.
In de beschikking waartegen de hogere voorziening is gericht, heeft het Gerecht ambtshalve geoordeeld dat rekwirantes geen belang bij de nietigverklaring hebben en dat hun verzoek derhalve niet-ontvankelijk is. Rekwirantes wenden zich thans in hogere voorziening tot het Hof van Justitie, met als enige middel dat het Gerecht blijk heeft gegeven van een onjuiste rechtsopvatting en/of dat het Gerecht het aan hem overgelegde bewijs kennelijk onjuist heeft opgevat.
Meer bepaald is het Gerecht ten onrechte tot het oordeel gekomen dat de nietigverklaring van het bestreden besluit geen enkele weerslag op de nationale procedure zou hebben, omdat in die procedure alleen vraagstukken van nationaal recht aan de orde zijn, terwijl deze procedure betrekking heeft op vraagstukken van Unierecht. Zoals hieronder verder zal worden uitgewerkt, hebben rekwirantes immers van hun Portugese advocaat afkomstige bewijzen overgelegd, die noch door de Commissie noch door de Portugese Republiek worden bestreden, waaruit blijkt dat de nietigverklaring van het bestreden besluit de kans van slagen van hun nationaal verzoek tot rechterlijke toetsing aanzienlijk zou doen toenemen, waardoor zij recht zouden hebben op hetzij nietigverklaring van de afwikkeling van BES hetzij vorderingen tot schadevergoeding. Door tot de tegenovergestelde conclusie te komen, en dus de Portugese rechters de mogelijkheid te ontnemen om dit punt zelf te beoordelen, heeft het Gerecht op ontoelaatbare wijze zijn eigen beoordeling ten aanzien van de uitlegging van het nationale recht in de plaats van die van de Portugese rechters gesteld, en/of het aan hem overgelegde bewijs kennelijk onjuist opgevat.
Full & Egal Universal Law Academy