17.9.2018
NL
Publicatieblad van de Europese Unie
C 328/46
Arrest van het Gerecht van 12 juli 2018 — Lotte/EUIPO — Nestlé Unternehmungen Deutschland (Afbeelding van een koala)
(Zaak T-41/17) (1)
([„Uniemerk - Oppositieprocedure - Aanvraag voor Uniebeeldmerk dat koala’s weergeeft - Ouder nationaal driedimensionaal merk KOALA-BÄREN Schöller lustige Gebäckfiguren - Artikel 42, leden 2 en 3, van verordening (EG) nr. 207/2009 [thans artikel 47, leden 2 en 3, van verordening (EU) 2017/1001] - Bewijs van normaal gebruik van het oudere merk - Herzieningsbevoegdheid”])
(2018/C 328/62)
Procestaal: Duits
Partijen
Verzoekende partij: Lotte Co. Ltd (Tokio, Japan) (vertegenwoordiger: M. Knitter, advocaat)
Verwerende partij: Bureau voor intellectuele eigendom van de Europese Unie (vertegenwoordiger: D. Walicka, gemachtigde)
Andere partij in de procedure voor de kamer van beroep van het EUIPO, interveniërend voor het Gerecht: Nestlé Unternehmungen Deutschland GmbH (Frankfurt-am-Main, Duitsland) (vertegenwoordigers: A. Jaeger-Lenz, S. Cobet-Nüse en C. Elkemann, advocaten)
Voorwerp
Beroep tegen de beslissing van de vijfde kamer van beroep van het EUIPO van 28 oktober 2016 (zaak R 0250/2016-5) inzake een oppositieprocedure tussen Nestlé Schöller GmbH & Co. KG en Lotte.
Dictum
1)
De beslissing van de vijfde kamer van beroep van het Bureau voor intellectuele eigendom van de Europese Unie (EUIPO) van 28 oktober 2016 (zaak R 250/2016-5) wordt vernietigd, voor zover de kamer van beroep de oppositie heeft toegewezen voor „[g]ebak gevuld met chocoladecrème; chocolade; suikergoedproducten; banketbakkerswaren; biscuits; crackers; consumptie-ijs; banketbakkerswaren en suikerbakkerswaren” van klasse 30.
2)
De door Nestlé Schöller GmbH & Co. KG (rechtsvoorgangster van Nestlé Unternehmungen Deutschland GmbH) ingestelde oppositie wordt afgewezen voor „[g]ebak gevuld met chocoladecrème; chocolade; suikergoedproducten; banketbakkerswaren; biscuits; crackers; consumptie-ijs; banketbakkerswaren en suikerbakkerswaren” van klasse 30.
3)
Het EUIPO zal zijn eigen kosten dragen alsmede die van Lotte Co. in verband met de procedure voor het Gerecht.
4)
Nestlé Unternehmungen Deutschland zal haar eigen kosten dragen.
(1) PB C 95 van 27.3.2017.
Full & Egal Universal Law Academy