3.7.2017
ET
Euroopa Liidu Teataja
C 213/33
24. aprillil 2017 esitatud hagi – ViaSat versus komisjon
(Kohtuasi T-245/17)
(2017/C 213/45)
Kohtumenetluse keel: inglise
Pooled
Hageja: ViaSat, Inc. (Carlsbad, California, Ühendriigid) (esindajad: E. Righini, J. Ruiz Calzado ja A. Aresu)
Kostja: Euroopa Komisjon
Nõuded
Hageja palub Üldkohtul:
—
tunnistada hagiavaldus vastuvõetavaks;
—
tuvastada komisjoni tegevusetus vastavalt ELTL artikli 265 kolmandale lõigule;
—
teise võimalusena tühistada vastavalt ELTL artikli 263 teisele ja neljandale lõigule osaliselt või täielikult komisjon otsus, mis sisaldus hagejale saadetud 14. veebruari ja 21. veebruari 2017. aasta kirjades;
—
mõista kohtukulud välja komisjonilt.
Väited ja peamised argumendid
Hagi põhjenduseks esitab hageja kolm väidet.
1.
Esimese väite kohaselt, mis on esitatud tegevusetuse nõuete põhjendamiseks, ei ole komisjon võtnud vastu otsust, mis hoiaks ära sageduse 2 GHz teistsuguse kasutamise
—
Komisjon on õigusvastaselt jätnud otsustamata, et kosmoseside sagedusala 2 GHz kasutamine peamiselt maapealses võrgus kujutab endast sisulist muutust sagedusala 2 GHZ kasutamises, mis on EL tasandil ühtlustatud läbi liidu valikuprotsessi. Komisjon oleks pidanud võtma vastutuse ja võtma vastu otsuse, millega keelata riigi reguleerivatel asutustel anda Inmarsat’ile luba kasutada liikuva satelliitsideteenuse (MSS) asemel sagedusala 2 GHz peamiselt õhk-maa side eesmärgil vastavalt EL-i MSS-i käsitlevatele otsustele.
2.
Teise väite kohaselt, mis on esitatud tegevusetuse nõuete põhjendamiseks, ei ole komisjon teinud midagi, et ära hoida siseturu killustatust
—
Komisjonil on kohustus teostada oma pädevust, et ära hoida universaalühendust pakkuva üleeuroopalise liikuva satelliitsideteenuse siseturu killustatuse ohtu, mis tekiks, kui mõned riigi reguleerivad asutused otsustaksid omal algatusel lubada konkreetsel äriühingul kasutada sagedusala 2 GHz uuel eesmärgil. Selle kohustuse täitmata jätmine vastuseks hageja palvekirjale tegutseda ning reguleerivate asutuste taotlusele saada juhiseid, on suurendanud ohtu, et mõni liikmesriik annab loa sagedusala 2 GHZ kasutamiseks uutel eesmärkidel.
3.
Kolmanda väite kohaselt, mis on esitatud tühistamishagi põhjendamiseks teise võimalusena, on tehtud tõlgendamisvigu.
—
Komisjoni otsus, mis sisaldus eespool viidatud 14. veebruari ja 21. veebruari 2017. aasta kirjades, tuleks tühistada, kuna komisjon on vääralt tõlgendanud i) sätteid, mis määratlevad tema pädevuse MSS sagedusala ühtlustamise valdkonnas; ii) oma kohustuste ulatust tagamaks täielik kooskõla antud juhtumile kohaldatavate EL riigihankeõiguse üldpõhimõtetega; iii) oma kohustust hoida ära liikmesriikide võetud otsuste hulgas esinevaid lahknevusi ja tagada, et universaalühendust pakkuva üleeuroopalise liikuva satelliitsideteenuse siseturg ei oleks killustatud, ning iv) lojaalse koostöö kohustuse ulatust liikmesriikide abistamisel aluslepingutest tulenevate ülesannete täitmisel.
Full & Egal Universal Law Academy