16.10.2017
HR
Službeni list Europske unije
C 347/26
Tužba podnesena 4. srpnja 2017. – Arca Capital Bohemia protiv Komisije
(Predmet T-441/17)
(2017/C 347/35)
Jezik postupka: engleski
Stranke
Tužitelj: Arca Capital Bohemia a.s. (Prag, Češka Republika) (zastupnik: M. Nedelka, odvjetnik)
Tuženik: Europska komisija
Tužbeni zahtjev
Tužitelj od Općeg suda zahtijeva da:
—
poništi Odluku Komisije COMP/F3/NB/tt*D-2017/025322 od 13. ožujka 2017. o djelomičnom odbijanju pristupa dokumentima u skladu s Uredbom (EZ) br. 1049/2001 u vezi s predmetom COMP/SA. 25076 (2011/NN) – Privatizacija iznajmljivanja kuća – Karbon Invest;
—
poništi Odluku Komisije C(2017) 3129 final od 4. svibnja 2017. o potvrđivanju Odluke Komisije COMP/F3/NB/tt*D-2017/025322 od 13. ožujka 2017.;
—
naloži Komisiji snošenje vlastitih troškova i troškova tužitelja.
Tužbeni razlozi i glavni argumenti
U prilog osnovanosti tužbe tužitelj ističe dva tužbena razloga.
1.
Prvi tužbeni razlog, koji se temelji na pogrešnoj primjeni iznimaka iz članka 4. stavka 2. prve i treće alineje Uredbe (EZ) br. 1049/2001.
—
Tužitelj s tim u vezi tvrdi da je tuženik pogrešno primijenio relevantnu sudsku praksu koja se, prema njegovom mišljenju, ne primjenjuje na slučajeve u kojima se upravni predmeti okončani. Usto, kada je riječ o državnim potporama, postoji vrlo izražen javni interes za pribavljanje što je više moguće informacija za potrebe nadzora nad radom državnih tijela, a argumentima koji se temelje na komercijalnim interesima trebalo bi pristupiti na drugačiji način nego argumentima u vezi sa spajanjima ili zabranjenim sporazumima.
2.
Drugi tužbeni razlog, koji se temelji na postojanju prevladavajućeg javnog interesa za otkrivanje podataka.
—
Tužitelj s tim u vezi iznosi argumente kojima tvrdi da je predmetna privatizacija imala izrazito negativan socijalni učinak i upućuje na vrlo raširene sumnje u nepravilno djelovanje državnih tijela tijekom postupka.