26.8.2019
SK
Úradný vestník Európskej únie
C 288/50
Rozsudok Všeobecného súdu z 13. júna 2019 — Pet King Brands/EUIPO — Virbac (SUIMOX)
(Vec T-366/18) (1)
(„Ochranná známka Európskej únie - Námietkové konanie - Prihláška slovnej ochrannej známky Európskej únie SUIMOX - Skoršia slovná ochranná známka Európskej únie ZYMOX - Povinnosť odôvodnenia - Doručenie rozhodnutia odvolacieho senátu - Dobrá viera a náležitá starostlivosť príjemcu - Článok 94 ods. 1 nariadenia (EÚ) 2017/1001 - Relatívny dôvod zamietnutia - Pravdepodobnosť zámeny - Článok 8 ods. 1 písm. b) nariadenia 2017/1001“)
(2019/C 288/63)
Jazyk konania: angličtina
Účastníci konania
Žalobkyňa: Pet King Brands, Inc. (Bartlett, Illinois, Spojené štáty) (v zastúpení: T. Schmidpeter a S. Bauer, advokáti)
Žalovaný: Úrad Európskej únie pre duševné vlastníctvo (v zastúpení: L. Rampini a H. O’Neill, splnomocnení zástupcovia)
Ďalší účastník konania pred odvolacím senátom EUIPO a vedľajší účastník v konaní pred Všeobecným súdom: Virbac SA (Carros, Francúzsko) (v zastúpení: D.-I. Tayer, advokát)
Predmet veci
Žaloba podaná proti rozhodnutiu piateho odvolacieho senátu EUIPO z 21. marca 2018 (vec R 1835/2017-5) týkajúcemu sa námietkového konania medzi spoločnosťami Pet King Brands a Virbac
Výrok rozsudku
1.
Rozhodnutie piateho odvolacieho senátu Úradu Európskej únie pre duševné vlastníctvo (EUIPO) z 21. marca 2018 (vec R 1835/2017-5) sa zrušuje v rozsahu, v akom sa týka „veterinárnych výrobkov s výnimkou ušných kvapiek pre zvieratá“, „veterinárnych prípravkov a výrobkov na starostlivosť o zdravie zvieraťa, vrátane antibiotík pre zvieratá s výnimkou ušných kvapiek pre zvieratá“ a „prípravkov proti parazitom s výnimkou ušných kvapiek pre zvieratá“.
2.
Žaloba sa v zostávajúcej časti zamieta.
3.
Každý účastník konania znáša vlastné trovy konania.
(1) Ú. v. EÚ C 276, 6.8.2018.
Full & Egal Universal Law Academy