26.11.2018
ET
Euroopa Liidu Teataja
C 427/101
5. oktoobril 2018 esitatud hagi – Aeris Invest versus SRB
(Kohtuasi T-599/18)
(2018/C 427/133)
Kohtumenetluse keel: prantsuse
Pooled
Hageja: Aeris Invest Sàrl (Luxembourg, Luksemburg) (esindajad: advokaadid R. Vallina Hoset, P. Medina Sánchez ja A. Sellés Marco)
Kostja: Ühtne Kriisilahendusnõukogu
Nõuded
Hageja palub Üldkohtul:
—
tühistada 14. septembri 2018. aasta otsus;
—
mõista kohtukulud välja Ühtselt Kriisilahendusnõukogult.
Väited ja peamised argumendid
Hageja esitab kaks väidet, et põhjendada hagi Ühtse Kriisilahendusnõukogu 14. septembri 2018. aasta otsuse peale jätta teostamata lõplik järelhindamine 7. juuni 2017. aasta otsuse SRB/EES/2017/08 raames, mis puudutab Banco Popular Español, S.A kriisilahenduse skeemi (edaspidi „vaidlustatud otsus“).
1.
Esimene väide, et on rikutud Euroopa Parlamendi ja nõukogu 15. juuli 2014. aasta määruse (EL) nr 806/2014, millega kehtestatakse ühtsed eeskirjad ja ühtne menetlus krediidiasutuste ja teatavate investeerimisühingute kriisilahenduseks ühtse kriisilahenduskorra ja ühtse kriisilahendusfondi raames ning millega muudetakse määrust (EL) nr 1093/2010 (ELT 2014, L 25, lk 90), artikli 20 lõiget 11. See väide koosneb kolmest osast.—
Esimene osa käsitleb argumenti, et vaidlustatud otsus võttis seisukoha võimaluse kohta taastada võlausaldajate nõuded või suurendada vastusoorituse väärtust ilma lõplikku järelhindamist läbi viimata.
—
Teine osa käsitleb argumenti, et Ühtne Kriisilahendusnõukogu ei veendunud, et hindamise aluseks olev informatsioon on võimalikult asjakohane ja kõikehõlmav, nii et üksuse mis tahes vara vähendav kahjum oleks täielikult arvesse võetud.
—
Kolmas osa käsitleb Meroni kohtupraktika rikkumist, kuna komisjon oleks pidanud lubama Ühtse Kriisilahendusnõukogu otsust jätta tagamata, et lõplik järelhindamine oleks läbi viidud.
2.
Teine väide, et vaidlustatud otsuses on võimu kuritarvitatud, mida tõendavad kõik objektiivsed, asjassepuutuvad ja ühtelangevad asjaolud. Sellega seoses väidab hageja, et vaidlustatud otsuses ei järgitud eespool mainitud määruse (EL) nr 806/2014 artikli 20 menetlust, ja et seda otsust vastu võttes oli Ühtse Kriisilahendusnõukogu eesmärk varjata Banco Popular Español, S.A tegelikku olukorda.