12.8.2019
LT
Europos Sąjungos oficialusis leidinys
C 270/45
2019 m. birželio 21 d. pareikštas ieškinys byloje CI ir kt./Parlamentas ir Taryba
(Byla T-383/19)
(2019/C 270/47)
Proceso kalba: prancūzų
Šalys
Ieškovai: CI, CJ, CK, CL ir CN, atstovaujami advokato J. Fouchet
Atsakovai: Europos Parlamentas ir Europos Sąjungos Taryba
Reikalavimai
Ieškovai Bendrojo Teismo prašo:
—
panaikinti 2019 m. balandžio 10 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) 2019/592, kuriuo dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš Sąjungos iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) 2018/1806, nustatantis trečiųjų šalių, kurių piliečiai, kirsdami išorines sienas, privalo turėti vizas, ir trečiųjų šalių, kurių piliečiams tas reikalavimas netaikomas, sąrašus;
—
priteisti iš Europos Parlamento ir Europos Sąjungos Tarybos visas bylinėjimosi išlaidas, įskaitant 5 000 eurų atlyginimą advokatui.
Ieškinio pagrindai ir pagrindiniai argumentai
Grįsdami ieškinį ieškovai remiasi trimis pagrindais.
1.
Pirmasis ieškinio pagrindas grindžiamas tuo, kad Reglamentu (ES) 2019/592 pažeidžiamos įgytos teisės, pagrįstos Sąjungos pilietybe.
Pirma, ieškovai mano, kad Parlamentas ir Taryba pažeidė jų teisę į privatų ir šeimos gyvenimą, nes jau daugiau kaip 15 metų jie yra įsikūrę kitoje valstybėje narėje, su kuria turi glaudžių ryšių: kai kurių ieškovų sutuoktiniai ir vaikai yra tos valstybės narės piliečiai arba jie patys ten turi nekilnojamojo turto.
Antra, ieškovai mano, kad ginčijamu reglamentu pažeidžiamas lygybės principas, nes Sąjungos pilietybe pagrįstos teisės panaikinamos nedarant skirtumo tarp piliečių, kurie netenka teisės balsuoti, jeigu 15 metų gyvena už Jungtinės Karalystės ribų, ir kitų piliečių.
2.
Antrasis ieškinio pagrindas grindžiamas tuo, kad ginčijamu reglamentu pažeidžiamas Gibraltaro statusas, nes tai, kad jame Gibraltaras vadinamas „Britų Karūnos kolonija“ gali sukelti reakciją, nepalankią Ispanijos ir Jungtinės Karalystės susitaikymui, pažeidžiant Gibraltaro gyventojų teises.
3.
Trečiasis ieškinio pagrindas grindžiamas tuo, kad Reglamentu 2018/1240 nepaisoma Britanijos piliečiams suteiktos vizos reikalavimo išimties, nes ieškovai turi kreiptis dėl leidimo keliauti ETIAS, taigi gali būti, jog toks leidimas nebus suteiktas.
Full & Egal Universal Law Academy