7.10.2019
LT
Europos Sąjungos oficialusis leidinys
C 337/9
2019 m. liepos 30 d. pareikštas ieškinys byloje Sharif/Taryba
(Byla T-540/19)
(2019/C 337/10)
Proceso kalba: prancūzų
Šalys
Ieškovas: Ammar Sharif (Damaskas, Sirija), atstovaujamas advokatų J.-P. Buyle ir L. Cloquet
Atsakovė: Europos Sąjungos Taryba
Reikalavimai
Ieškovas Bendrojo Teismo prašo:
—
panaikinti 2019 m. gegužės 17 d. Tarybos sprendimą (BUSP) 2019/806, kuriuo iš dalies keičiamas Sprendimas 2013/255/BUSP dėl ribojamųjų priemonių Sirijai, kiek jis susijęs su ieškovu;
—
panaikinti 2019 m. gegužės 17 d. Tarybos įgyvendinimo reglamentą (ES) 2019/798, kuriuo įgyvendinamas Reglamentas (ES) Nr. 36/2012 dėl ribojamųjų priemonių, atsižvelgiant į padėtį Sirijoje, kiek jis susijęs su ieškovu;
—
priteisti iš Tarybos visas bylinėjimosi šioje instancijoje išlaidas, įskaitant tas, kurias patyrė ieškovas.
Ieškinio pagrindai ir pagrindiniai argumentai
Grįsdamas ieškinį ieškovas remiasi dviem pagrindais.
1.
Pirmasis ieškinio pagrindas grindžiamas akivaizdžia faktų vertinimo klaida. Ieškovas mano, kad Taryba padarė akivaizdžią vertinimo klaidą pateisindama jo atžvilgiu priimtas priemones tuo, kad jis tariamai yra „įtakingas Sirijoje veikiantis verslininkas“, kaip tai suprantama pagal Sprendimo 2013/255/BUSP 27 straipsnio 2 dalies a punktą ir 28 straipsnio 2 dalies a punktą. Jis nesutinka su tuo, kad laikomas „įtakingu verslininku“, ir su nuginčijama ryšių su Sirijos režimu prezumpcija, išplaukiančia iš ginčijamų aktų. Ieškovas tvirtina nepalaikantis jokių ryšių su Sirijos režimu.
Be to, pagal Sprendimo 2013/255/BUSP 27 straipsnio 3 dalį ir 28 straipsnio 3 dalį ieškovas bando paneigti nuginčijamą prezumpciją, numatytą šio sprendimo 27 straipsnio 2 dalies a punkte ir 28 straipsnio 2 dalies a punkte, spontaniškai nurodydamas, kad, pirma, nėra arba nebėra susijęs su Sirijos režimu, antra, nedaro jam įtakos ir, trečia, nekelia realios grėsmės, kad bus apeitos dėl padėties Sirijoje Tarybos priimtos ribojamosios priemonės.
Ieškovo teigimu, neatsižvelgdama į šios prezumpcijos nuginčijimą, Taryba toliau daro akivaizdžią faktų vertinimo klaidą.
2.
Antrasis ieškinio pagrindas grindžiamas neproporcingu teisės į nuosavybę ir teisės užsiimti profesine veikla pažeidimu. Ieškovas mano, kad priimtomis sankcijomis Taryba neišvengiamai pakenkė jo teisei į nuosavybę ir teisei užsiimti profesine veikla, nes pažeidė Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos pirmąjį papildomą protokolą. Ieškovo teigimu, jam negali būti kliudoma taikiai naudotis savo turtu ir ekonomine laisve, o tai yra priežastis, dėl kurios ginčijamos priemonės turi būti panaikintos tiek, kiek jos susijusios su ieškovu.
Full & Egal Universal Law Academy