WIPO Domain Name Decision DNL2018-0032 for kpnpay.nl, kpnstop.nl, kpntoken.nl
WIPO Arbitration and Mediation Center UITSPRAAK GESCHILLENBESLECHTER Koninklijke KPN N.V. v. JE Goos, Zundert Zaaknr. DNL2018-0032 1. Partijen
De Eiser is Koninklijke KPN N.V. uit Rotterdam, Nederland, vertegenwoordigd door Ilse Janssen, Nederland.
De Verweerder is JE Goos, Zundert uit Zundert, Nederland. 2. De Domeinnaam
De domeinnamen , en (de “Domeinnamen”) zijn geregistreerd bij SIDN via AXC. 3. Geschiedenis van de Procedure
De Eis is ingediend bij het WIPO Arbitration and Mediation Center (het “Instituut”) op 23 mei 2018. Het Instituut heeft op dezelfde dag per e-mail een verificatieverzoek aan SIDN gestuurd met betrekking tot de onderhavige domeinnaam. In antwoord hierop heeft SIDN op 24 mei 2018 bevestigd dat de Verweerder geregistreerd staat als de domeinnaamhouder en heeft SIDN de contactgegevens van de Verweerder overgelegd. Het Instituut heeft vastgesteld dat de Eis voldoet aan de formele vereisten van de Geschillenregeling voor .nl-domeinnamen (de “Regeling”).
Overeenkomstig de artikelen 5.1 en 16.4 van de Regeling heeft het Instituut de Verweerder formeel op de hoogte gesteld van de Eis en is de procedure op 30 mei 2018 aangevangen. In overeenstemming met artikel 7.1 van de Regeling was de laatste datum voor het indienen van het Verweerschrift 19 juni 2018. Het Verweerschrift is bij het Instituut ingediend op 19 juni 2018.
Op 21 juni 2018 heeft SIDN het mediation proces aangevangen. Op 13 juli 2018 heeft SIDN partijen bevestigd dat het geschil niet door middel van het mediation proces is opgelost.
Het Instituut heeft Wolter Wefers Bettink op 20 juli 2018 benoemd als Geschillenbeslechter in deze zaak. De Geschillenbeslechter stelt vast dat de Geschillenbeslechter correct is benoemd. De Geschillenbeslechter heeft de Verklaring van Onpartijdigheid en Onafhankelijkheid aan het Instituut overgelegd, zoals vereist overeenkomstig artikel 9.2 van de Regeling. 4. Feitelijke Achtergrond
Eiser is een van de grootste telecom- en ICT dienstverleners van Nederland en levert deze diensten sinds 1989 aan onder de naam KPN (hiervoor: Koninklijke PTT Nederland). In 2017 had Eiser 5.580.000 mobiele abonnees en 3.062.000 breedbandklanten.
Eiser is rechthebbende van een aantal merken met het element KPN, waaronder:
• Benelux woordmerk KPN, geregistreerd onder nummer 0529431 met aanvraagdatum 02 maart 1993, ingeschreven op 1 november 1993;
• Europese Unie woordmerk KPN, geregistreerd onder nummer 05310099, met aanvraagdatum 26 augustus 2006, ingeschreven op 29 mei 2008;
• Benelux beeldmerk KPN, geregistreerd onder nummer 0798741, met aanvraagdatum 22 maart 2006, ingeschreven op 7 juni 2006.
Deze worden hierna tezamen aangeduid als de “Merken”.
De Domeinnamen zijn geregistreerd op de navolgende data:
op 23 mei 2017;
op 25 mei 2017;
op 7 juli 2017. 5. Stellingen van Partijen A. Eiser
Eiser stelt dat de Domeinnamen inbreuk maken op de Merken. Iedere Domeinnaam bestaat uit het element “kpn”, met de toevoeging van de woorden “pay”, “token” respectievelijk “stop”. Volgens Eiser is het niet ondenkbaar dat zij de Domeinnamen zou gebruiken om haar klanten te informeren over facturen of betalingen (“pay”), haar dienstverlening op het gebied van domeinnaamhosting en SSL-certificaten (“token”), respectievelijk het opzeggen van een abonnement (“stop”). Eiser meent dat er daardoor een grote kans op verwarring bij de consument bestaat, hetgeen zou worden versterkt door het feit dat het een .nl domeinnaam betreft en de bekendheid van de Merken in Nederland.
Volgens Eiser heeft Verweerder geen recht of legitiem belang bij de Domeinnamen, omdat (i) Verweerder nooit toestemming heeft gekregen van Eiser om de Domeinnamen te registeren of te gebruiken; (ii) er geen indicatie is dat Verweerder de term “kpn” of “kpnpay”, “kpntoken” of “kpnstop” heeft gebruikt om te goeder trouw producten of diensten aan te bieden of dat hij hiervoor aantoonbare voorbereidingen trof. Voorts is Verweerder niet als individu, onderneming of andere organisatie algemeen bekend onder de Domeinnamen en maakt Verweerder geen legitiem niet-commercieel of eerlijk gebruik van de Domeinnamen, aldus Eiser.
Eiser brengt verder naar voren dat Verweerder op de hoogte is, of anders had moeten zijn, van de bekendheid van de Merken in Nederland. Bij het zoeken op Internet op de term “kpn” in combinatie met een van de termen “pay”, “token” of “stop” komen volgens Eiser vrijwel alleen resultaten naar voren die gerelateerd zijn aan Eiser. Hoewel de Domeinnamen op dit moment niet lijken te worden gebruikt, kan volgens Eiser kwade trouw in dit geval onder meer worden afgeleid uit het feit dat Verweerder, inwoner van Nederland, drie verschillende .nl domeinnamen heeft geregistreerd met daarin het merk KPN, een van de bekendste merken van Nederland, gerelateerd aan een dienst die Eiser biedt, waarbij het niet ondenkbaar is dat Eiser de Domeinnamen zou gebruiken om haar klanten te informeren over haar dienstverlening. Het is dus aann