Üyelik Sözleşmesi

1.1. Amaç Hedefimiz, dünyadaki tüm profesyonel hukukçuların daha üretken ve başarılı olmalarını sağlamak, hukukun evrenselleşmesine ve kolay erişimine katkı sunmaktır. Sunduğumuz hizmetler, sizin ve diğer hukukçuların tanışmasını, fikir alış verişinde bulunmasını, çeşitli bilgiler öğrenmesini ve çeşitli fırsatlar veya personel ya da iş bulmasını ve karşılıklı güvene dayalı bir ağda kararlar vermesini sağlayarak üyelerimiz için sunulan evrensel hukuk hizmeti amacıyla tasarlanmıştır.

1.2 Anlaşma Hizmetlerimizi kullandığınızda, yasal bir anlaşma akdetmiş ve tüm koşulları kabul etmiş olursunuz. Ayrıca kişisel bilgilerinizi nasıl topladığımız, kullandığımız, paylaştığımız ve sakladığımız hakkında bilgi veren Gizlilik Politikamızı da kabul etmiş olursunuz. “Fullegale Katılın”, “Kaydolun” veya benzeri işlemleri yaparak, kaydolarak, erişimde bulunarak veya Fullegal ile ilgili mobil uygulamalarımız, geliştirici platformları, premium hizmetler veya bu hizmetlerin bir parçası olarak sunulan içerik veya bilgiler dahil, hep birlikte “Hizmetler”i) kullanarak, (Hizmetlerimizi bir şirket adına kullanıyor olsanız bile) hukuki olarak bağlayıcı bir anlaşma akdetmiş olursunuz. Dünyanın neresinde yaşıyor veya ikamet ediyor olursanız olun, işbu sözleşmeyi Fullegal.com websitesi sahibi veya sahipleriyle akdetmiş olursunuz. İşbu “Anlaşma” bu Kullanıcı Anlaşmasını ve Gizlilik Anlaşmasını ve belli özellikleri ilk kullandığınızda (bir “Profil” kurarken, yazılım uygulamalarımızdan birini indirirken veya reklam satın alırken) görüntülenen diğer koşulları içerir ve bu hükümler çeşitli zamanlarda Fullegal tarafından tadil edilebilir. Eğer bu Anlaşmayı kabul etmiyorsanız, “Şimdi Katılın” (veya benzeri) seçeneklere tıklamayın ve Hizmetlerimizden hiçbirine erişmeyiniz veya kullanmayınız. Hizmetlerimizin kayıtlı kullanıcıları “Üye” ve kayıtlı olmayan kullanıcılarımız “Ziyaretçi” olarak adlandırılır. İşbu Anlaşma her iki grup için de geçerlidir.

2. Yükümlülükler

2.1. Hizmet İçin Uygunluk

Bu Anlaşmada bize verdiğiniz sözlerden bazıları şunlardır:

İşbu Anlaşmayı akdetme ehliyetine sahip ve en azından “Asgari Yaş” sınırında olmanız gerekir. Hizmetlerimizi kullanmak için, şu koşulları kabul etmiş sayılırsınız:

(1) “Asgari Yaş” sınırında (aşağıda tanımlanmaktadır) veya daha büyük olmalısınız;

(2) sadece bir Fullegal hesabı olmalı ve bu hesaplarda gerçek adınızı kullanmalısınız; ve

(3) Fullegal tarafından Hizmetlerimizi kullanmak için kısıtlanmamış olmalısınız.

Ziyaretçi Kullanıcılar İçin:

“Asgari Yaş” (a) Çin Halk Cumhuriyeti için 18 yaş,

(b) Hollanda için 16 yaş,

(c) Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Almanya, İspanya, Avustralya ve Güney Kore için 14 yaş ve

(d) diğer tüm ülkeler için 13 yaş anlamına gelmektedir.

Bununla birlikte, yasalara göre Fullegal’in (kişisel bilgilerinizin toplanması, depolanması ve kullanımı dahil olmak üzere) size Hizmetleri hukuki olarak sunabilmesi için yaşınızın daha büyük olması gerekiyorsa, bu durumda Asgari Yaş bu yaş olacaktır. Bu Hizmetler, 13 yaşından küçük kişilere yönelik değildir.

Üye Kullanıcılar İçin:

Fullegal sadece hukukçu kişilere üyelik hizmeti vermektedir.

Hukukçu olmak; dünyanın herhangi bir yerinde Hukuk Fakültelerinde veya ilgili diğer fakültelerde öğrenci olmak ve mezuniyetten sonra üyelik için izin verdiğimiz mesleklerden birinde lisanslı veya ilgili mesleğin faaliyet ülkesinde yürütülebilmesi için gerekli olan diğer belgelere sahip olarak icra ediyor olmanız gerekmektedir.

Fullegal her zaman bu belgelerinizi bizimle paylaşmanızı isteyebilir. Fullegal ilgili belgenin yeterli olmaması veya geçersiz olması gibi durumlarda üyeliğinizi askıya almak veya silmek hakkına sahiptir.

“Asgari Yaş”

(a) Çin Halk Cumhuriyeti için 18 yaş,

(b) Hollanda için 16 yaş,

(c) Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Almanya, İspanya, Avustralya ve Güney Kore için 14 yaş ve

(d) diğer tüm ülkeler için 13 yaş anlamına gelmektedir.

Bununla birlikte, yasalara göre Fullegal’in (kişisel bilgilerinizin toplanması, depolanması ve kullanımı dahil olmak üzere) size Hizmetleri hukuki olarak sunabilmesi için yaşınızın daha büyük olması gerekiyorsa, bu durumda Asgari Yaş bu yaş olacaktır.

Bu Hizmetler, 13 yaşından küçük kişilere yönelik değildir.

2.2. Üyeliğiniz Şifrenizi gizli tutmalısınız.

Hesabınızı kimseyle paylaşmamanız ve kurallarımız ile yasalara uymanız gerekir. Sizinle diğer kişiler arasında ilişki dikkate alındığında, hesabınız size aittir.

(1) Güçlü ve güvenli bir şifre seçmeyi;

(2) şifrenizi güvende ve gizli tutmayı;

(3) hesabınızın herhangi bir kısmını (örn., bağlantılar, gruplar) başkasına vermemeyi ve

(4) yasalara, aşağıda yer alan Yapılması ve Yapılmaması gerekenlere uymayı kabul etmektesiniz. Hesabınızı kapatmadıkça veya kötüye kullanımı bildirmedikçe, hesabınızla yapılan her şeyden sorumlusunuz. Fullegal yasal içerik sağlayıcı olarak üyeliğiniz dahil her türlü işlem ve paylaşımınızı yasalara aykırı gördüğünde silme veya engelleme hakkına sahiptir. Başka bir kişi tarafından kullanmanız için satın alınan Premium Hizmetler için (örn. işvereniniz tarafından satın alınan Ofis Premium Paketi), Premium Hizmet için ödeme yapan taraf (kişisel hesabınızdan farklı) bu hesabı kontrol eder ve bu hizmete erişiminizi feshedebilir.

2.3 Ödeme

Ödeme yükümlülüklerini kabul etmekte ve ödeme bilgilerinizi saklamamızı onaylamaktasınız. Ayrıca, fiyatlarımıza eklenebilecek masraf ve vergiler olabilir. Geri ödeme garantisi vermemekteyiz. Ücretli Hizmetlerimizden (“Premium Hizmetler”) herhangi birini satın alırsanız, yürürlükteki ücret ve vergileri bize ödemeyi kabul edersiniz. Bu ücretleri ödememeniz durumunda aboneliğiniz feshedilebilir. Ayrıca: Satın alma bedeline bulunduğunuz konuma göre döviz bedeli veya fiyat farklılıkları dahil edilebilir (örn. döviz kuru). Sunduğumuz hizmette (örn. abonelikte) kesintileri önlemek ve yeni hizmetler için ödeme işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla, ödeme yönteminizi (örn. kredi kartı) saklamamıza ve sizden bu bedeli tahsil etmemize yetki verirsiniz.

Premium Hizmetleri iptal etmedikçe, yürürlükteki ücret ve vergileri bize ödemeniz gerekir; iptal durumda geçerli abonelik dönemi sonuna kadar bu ücretleri ödemeyi kabul edersiniz. Premium Hizmetlerinizi nasıl iptal edeceğiniz veya değiştireceğiniz ile ilgili kısımlara profilinizin ayarlar panelinden ulaşabilirsiniz. Vergiler, ödeme yaptığınızda bize verdiğiniz fatura bilgileri temel alınarak hesaplanır. Fullegal için, faturanızın bir kopyasını “Fullegal” bölümünde yer alan hesap ayarları ile edinebilirsiniz. 2.4. Bildirimler ve Hizmet Mesajları Size önemli bildirimler göndermemiz için, web sitemizi, mobil uygulamaları ve e-postayı kullanmamızı kabul etmektesiniz. Bu Anlaşma mobil uygulamalar için de geçerlidir. Ayrıca, bizimle belli ek bilgilerin paylaşılabileceğini kabul etmektesiniz. Bize sunduğunuz iletişim bilgileri güncel değilse, bu bildirimleri alamayabilirsiniz.

Bildirimleri size şu şekillerde sunabileceğimizi kabul etmektesiniz:

(1) Hizmet üzerinde bir banner ile veya

(2) verdiğiniz adrese gönderilen bir e-posta ile veya

(3) cep telefonu, sabit telefon veya posta gibi diğer yöntemlerle. İletişim bilgilerinizi güncel tutmayı kabul etmektesiniz.

2.5. Mesajlar ve Paylaşım Bilgi paylaştığınızda, diğer kişiler bu bilgileri görebilir, kopyalayabilir ve kullanabilir. Sunduğumuz Hizmetler çok farklı şekillerde mesaj gönderme ve bilgi paylaşımına olanak vermektedir (örn. profiliniz, slaytlar, yeni makale linkleri, iş ilanları, forum, kariyer, hukuki eser).

Paylaştığınız veya gönderdiğiniz bilgi ve içerikler diğer Üyeler tarafından (veya herkese açık ise) Ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Ayarları kullanımınıza sunduğumuzda, size ait içerik veya bilgileri kimlerin görebileceği ile ilgili yaptığınız tercihlere saygı duyarız. Bir iş ilanına başvurma veya CV gönderme gibi diğer etkinlikler varsayılan olarak gizlidir ve sadece gönderilen kişi tarafından görülebilir. Sunduğumuz Hizmetlerle ilgili herhangi bir bilgi veya içeriği yayınlama yükümlülüğümüz yoktur ve bunları bildirimde bulunarak veya bildirimde bulunmaksızın kendi takdir yetkimizde olmak üzere kaldırabiliriz.

3. Haklar ve Sınırlamalar

3.1. Fullegal’e Sunduğunuz Lisans Bize sunduğunuz tüm içeriğin, geri bildirimin ve kişisel bilgilerin sahibisiniz, bununla birlikte bize ayrıca münhasır olmayan bir lisans verirsiniz. Size ait bilgi ve içerikleri kimlerin görebileceği hakkında yaptığınız tercihlere saygı duyacağız. Yalnızca paylaşma hakkına sahip olduğunuz bilgi ve içeriği sunmaya ve Fullegal profilinizin doğru bilgiler içerdiğine söz verirsiniz. Profilinizde vermiş olduğunuz yanlış bilgiler yüzünden sizin ve 3. Kişilerin uğrayacağı tüm zarar kalemlerinden sınırsız sorumlu olduğunuzu kabul etmiş olursunuz.

Sizinle Fullegal arasında, Hizmetlere gönderdiğiniz veya burada yayınladığınız içerik ve bilgilerin sahibisinizdir ve Fullegal’e sadece şu münhasır olmayan lisansı verirsiniz: herhangi bir izin, bildirim ve/veya size ya da başkalarına herhangi bir ödeme olmaksızın Hizmetlerimiz aracılığıyla sunduğunuz bilgi ve içerikleri kullanmak, kopyalamak, değiştirmek, dağıtmak, yayınlamak ve işlemek üzere dünya genelinde geçerli, transfer edilebilir ve alt lisanslanabilir bir hak. Bu haklar aşağıdaki şekillerde sınırlıdır:

Bu içerikleri Hizmetlerden silerek veya genel olarak hesabınızı kapatarak, belli içerikler için bu lisansı sona erdirebilirsiniz; şu durumlar bundan hariçtir:

(a) Hizmetin parçası olarak bunu diğer kullanıcılarla paylaşmanız ve kullanıcıların bunu kopyalaması veya muhafaza etmesi ve

(b) makul bir süre için yedekleme ve diğer sistemlerden kaldırılması için belli bir zaman geçmesi. Sizden ayrıca izin almaksızın, diğer üyelere ait ürün ve hizmetler için (sponsorlu içerik dahil) reklamlarda içeriğinizi kullanmayız. Bununla birlikte, size veya diğer başka bir kişiye ödeme yapmaksızın, size ait içerik ve bilgilere yakın reklamları sunma hakkımız vardır ve sponsorlu içerik üzerindeki yorumlarınız Gizlilik Politikasında belirtildiği şekilde görüntülenebilir.

Hizmetin dışında, diğer kullanıcılara mesajlarınızı yayınlama hakkı vermek istememiz halinde, sizin izninizi alacağız. Bununla birlikte, ayarlarınıza ve bağlantı derecenize uygun olarak diğer Üyeler ve/veya Ziyaretçiler içeriğinize ve bilgilere erişebilirler ve bunları paylaşabilirler. İçeriğinizi (metni çevirerek, boyutunu, düzenini veya dosya türünü değiştirerek veya meta verileri kaldırarak) düzenlememiz ve biçimlendirme değişiklikleri yapmamız halinde, ifadenizin anlamını değiştirmeyeceğiz.

Gizlilik Politikamız hükümlerine ve gizlilik ayarlarına uygun olarak sunduğunuz bilgilere erişebileceğimizi, bunları kaydedip kullanabileceğimizi kabul edersiniz. Hizmetlerimiz ile ilgili Fullegal’e öneri veya geri bildirim gönderdiğinizde, Fullegal’in size herhangi bir bedel ödemeksizin bu geri bildirimleri herhangi bir amaç için kullanıp paylaşabileceğini (fakat böyle bir zorunluluğu olmadığını) kabul edersiniz. Yasaları veya herhangi bir şahsın haklarını ihlal etmemesi koşuluyla içerik veya bilgileri sunmayı kabul edersiniz (örn. fikri mülkiyet haklarını ihlal veya sözleşme hükümlerine aykırı hareket etmeksizin). Ayrıca profil bilgilerinizin doğru olacağını kabul edersiniz. Bazı ülkelerde, Fullegal yasa gereği belli bilgi veya içerikleri kaldırmak zorunda kalabilir.

3.2. Hizmetlerin Kullanılabilirliği Hizmetlerimizi değiştirebilir veya sona erdirebiliriz. Gönderdiğiniz bilgileri veya içerikleri saklama veya muhafaza etmeyi taahhüt edemeyiz. Herhangi bir Hizmeti değiştirebilir, askıya alabilir veya sonlandırabiliriz veya kendi takdir yetkimizde olmak üzere gelecekte fiyatları değiştirip düzenleyebiliriz. Yasaların izin verdiği ölçüde, bu değişiklikler size bildirimde bulunulduğu andan itibaren geçerli olabilir.

Fullegal bir depolama hizmeti değildir. Yürürlükteki yasalarca gerekmedikçe ve Gizlilik Politikamızda not edilen durumlar hariç olmak üzere, sizin veya diğer kullanıcıların sunduğu herhangi bir bilgi veya içeriği depolama, muhafaza etme veya size bir kopyasını sunma yükümlülüğümüzün olmadığını kabul edersiniz. 3.3 Diğer İçerikler, Siteler ve uygulamalar Hizmetlerimizde yayınlanan diğer kullanıcılara ait içerik ve bilgileri gördüğünüzde veya kullandığınızda, bunun riski size aittir. Üçüncü taraflar kendi ürün ve hizmetlerini Fullegal aracılığıyla sunabilir ve bu üçüncü taraf faaliyetleri nedeniyle sorumlu olmayız. Hizmetleri kullanarak, yanlış, eksik, gecikmiş, yanıltıcı, yasa dışı, rahatsız edici veya zarar verici içerik veya bilgilerle karşılaşabilirsiniz.

Fullegal, genel olarak Üyelerimiz tarafından sunulan içerikleri gözden geçirmemektedir. (Diğer Üyelerin dahil olmak üzere) üçüncü tarafların içerik veya bilgilerinden ya da sizin bunları kullanımınız veya bunlara güvenmeniz sonucu ortaya çıkan hasarlardan sorumlu olmayacağımızı kabul edersiniz. Hizmetlerimiz üzerinden linkle erişilebilen üçüncü taraf uygulama veya sitelere erişmek veya bunları kullanmak isteyip istememe kararı size aittir. Bir üçüncü taraf uygulamasına veya sitesine sizi onaylamak veya Fullegal hesabınıza bağlanmak üzere izin verirseniz, bu uygulama veya site, Fullegal’de size ve bağlantılarınıza dair bilgilere erişebilir.

Üçüncü taraf uygulama ve sitelerinin kendi hukuki koşulları ve gizlilik politikaları vardır ve diğer kişilere bilgilerinizi bizim kullanmayacağımız şekilde kullanmak için izin vermiş olabilirsiniz. Yürürlükteki yasaların gerektirebileceği sınırlı haller hariç olmak üzere, Fullegal diğer site ve uygulamalardan sorumlu değildir, bunları riski site aittir.

3.4. Sınırlamalar Hizmetlerimizle nasıl bağlantı kurduğunuzu ve etkileşimde bulunduğunuzu sınırlama hakkımız vardır. Fikri mülkiyet haklarımız ile ilgili size bildirimde bulunuruz. Fullegal, bağlantı sayınız ve diğer Üyelerle bağlantı kurma olanağınız dahil olmak üzere Hizmetleri kullanımınızı sınırlama hakkını saklı tutmaktadır. Fullegal’in işbu Anlaşmayı veya kanunu ihlal ettiğinizi ya da Hizmetleri kötüye kullandığınızı düşünmesi halinde (örn. Yapılması ve Yapılmaması gerekenlerin ihlal edilmesi), Fullegal hesabınızı kısıtlama, askıya alma veya kapatma hakkını saklı tutmaktadır. Fullegal, Hizmetlerdeki tüm fikri mülkiyet haklarını saklı tutmaktadır. Hizmetlerle bağlantılı olarak kullanılan diğer ticari marka ve logolar ilgili sahiplerinin ticari markaları olabilir.

4. Sorumluluk Reddi ve Yükümlülüğün Sınırı

4.1. Garanti Olmaması Bu bölümde, Hizmetlerimizin kalitesi, güvenliği veya güvenilirliği için yasal yükümlülük sorumluluk reddi yer almaktadır. Yasaların İzin Verdiği Ölçüde, Fullegal (Ve Hizmetleri Sunmak İçin Fullegal’in Çalıştığı Kişiler) (A) Tüm Zımni Taahhütler Ve Beyanlardan Vazgeçmektedir (Örn. Ticari Elverişlilik, Belirli Bir Amaca Uygunluk, Verilerin Doğruluğu Ve İhlal Etmeme Garantileri); (B) Hizmetlerin Herhangi Bir Kesinti Veya Hata Olmaksızın Çalışacağını Garanti Etmemektedir Ve (C) Hizmetleri (İçerik Ve Bilgiler İle Birlikte) “Olduğu Gibi” Ve “Kullanılabilir Olduğu Müddetçe” Sunmaktadır. Bazı Yasalar Belli Sorumluluk Reddi Eylemlerine İzin Vermemektedir. Bu Nedenle, Bu Sorumluluk Reddi Sizin İçin Geçerli Olmayabilir.

4.2. Sorumluluğun Olmaması Size karşı sahip olduğumuz yasal yükümlülüğün sınırları vardır. Yasaların İzin Verdiği Ölçüde (Ve Fullegal İşbu Anlaşmanın Yerine Geçecek Yazılı Farklı Bir Anlaşma Akdetmedikçe), Fullegal (Ve Hizmetleri Sunmak İçin Fullegal’in Çalıştığı Kişiler) Hizmetlerle İlgili Olarak Size Veya Diğerlerine Karşı Dolaylı, Arızi, Özel, Sonuç Olarak Ortaya Çıkan Veya Cezai Hasar Ya Da Herhangi Bir Veri, Fırsat, İtibar, Kâr Veya Gelir İçin (Örn. Rahatsız Edici Veya Alçaltıcı Beyanlar, Arızalı Süre Veya Kayıp, Kişisel Bilgilerinizin Veya İçeriğinizin Kullanımı Veya Bunlar Üzerindeki Değişiklikler) Sorumlu Olmayacaktır. Hiçbir Durumda, Fullegal’in (Ve Hizmetleri Sunmak İçin Fullegal’in Çalıştığı Kişilerin) Yükümlülüğü Toplamda Tüm Tazminat Talepleri İçin (A) Premium Bir Hizmet İçin Son Aylık Veya Yıllık Ödemenizin Beş Katını Veya (B) 1000 Usd’yi Geçemez. Fullegal’e Bu Hasarın Olabileceği Bildirilmiş Ve Bu Çözümler Amacına Ulaşmamış Olsa Bile, Bu Yükümlülük Sınırlaması Siz Fullegal Arasındaki Pazarlığın Bir Parçasıdır Ve Tüm Sorumluluk Talepleri İçin Geçerlidir (Örn. Garanti, Haksız Fiil, İhmal, Anlaşma, Yasa). Bazı Yasalar Sorumluluğun Sınırlandırılmasına Veya Olmamasına İzin Vermemektedir, Bu Nedenle Bu Sınırlamalar Sizin İçin Geçerli Olmayabilir.

5. Fesih İki farklı taraf olarak işbu Anlaşmayı istediğimiz zaman feshedebiliriz. Fullegal ve Siz işbu Anlaşmayı diğer tarafa bildirimde bulunarak istediğiniz zaman feshedebilirsiniz. Fesih halinde, Hizmetlere erişme veya bunları kullanma hakkını kaybedersiniz. Aşağıdaki hususlar fesih halinde de devam eder: Geri bildiriminizi ve paylaşımlarınızı ve yüklemelerinizi ve bize devretmiş olduğunuz haklarınızı kullanma ve yayınlama hakkımız; Fesih öncesinde kopyalanması veya yeniden paylaşılması koşuluyla, Üyelerin ve/veya Ziyaretçilerin paylaştığınız içerik ve bilgileri tekrar paylaşma hakları; İşbu Anlaşmanın 4., 6. ve 7. Bölümleri; Fesihten önce herhangi bir tarafın borçlu olduğu tutar fesih sonrasında da ödenmesi gerekir.

6. Uyuşmazlık Çözümü Düşük bir ihtimal de olsa hukuki bir ihtilaf yaşamamız halinde, yargılama Türkiye Ankara mahkemelerinde gerçekleşecek ve Türkiye yasaları geçerli olacaktır.

7. Genel Hükümler Anlaşmanın nasıl okunacağı ile ilgili bazı önemli ayrıntılar burada yer almaktadır. İşbu Anlaşma üzerinde yetki sahibi bir mahkemenin herhangi bir kısmın uygulanamaz olduğuna hükmetmesi halinde, siz ve biz hep birlikte mahkemenin amacını korurken bu kısmın uygulanabilir olmasını temin etmek için hükümleri düzenlemesi gerektiğini kabul etmekteyiz.

Mahkemenin bunu yapamaması halinde, siz veya biz mahkemeden bu uygulanamaz kısmı kaldırmasını ve Anlaşmanın geri kalan kısmını uygulamasını talep etmeyi kabul etmekteyiz. Yasaların izin verdiği ölçüde, Anlaşmanın İngilizce sürümü bağlayıcıdır ve diğer çeviriler sadece kolaylık olması açısından sunulmuştur. İşbu Anlaşma (Hizmetlerin herhangi bir özelliğini kullanırken tarafımızca sunulabilecek ek koşullar ile birlikte), Hizmetler ile ilgili olarak aramızdaki yegane anlaşmadır ve Hizmetlerle ilgili olarak daha önce yapılan tüm anlaşmaların yerine geçmektedir. İşbu Anlaşmanın ihlal edilmesi ile ilgili herhangi bir eylemde bulunmamamız halinde, bu durum Fullegal’in işbu Anlaşmayı uygulama hakkından feragat ettiği anlamına gelmemektedir. İşbu Anlaşmayı (veya üyeliğinizi veya Hizmetleri kullanımınızı) iznimiz olmadıkça başka birine devredemez veya transfer edemezsiniz. Bununla birlikte, izninizi almak zorunda olmaksızın Fullegal işbu Anlaşmayı satın alan ortaklarına veya herhangi bir tarafa devredebilir. İşbu Anlaşmanın üçüncü taraf hak sahibi yoktur. İşbu Anlaşma hükümlerini değiştirme hakkımızı saklı tutmaktayız ve herhangi bir değişiklik yaptığımızda size bildirimde bulunacağız ve bu değişikliklerin geriye dönük olamayacağını kabul etmekteyiz. Bu değişiklikleri kabul etmezseniz, Hizmetleri kullanmayı durdurmanız gerekir. Bize hukuki bildirim göndermenin tek yolu 10. Bölümde belirtilen adres olduğunu kabul etmektesiniz.

8. Fullegal Kullanıcısı için “Yapılması” ve “Yapılmaması gerekenler.”

8.1. Yapılması Gerekenler. Aşağıdaki hususları yapacağınızı kabul etmektesiniz: Gizlilik kanunları, fikri mülkiyet kanunları, anti-spam kanunları, ihracat denetim kanunları, vergi kanunları ve düzenleyici gereksinimler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak şartıyla tüm geçerli kanunlara uyulması; Bize güncel bilgiler sunulması ve bunların güncel tutulması; Profilinizde gerçek adınızın kullanılması; Hizmetlerin profesyonel bir tutum izleyerek kullanılması.

8.2. Yapılmaması Gerekenler. Aşağıdaki hususları yapmayacağınızı kabul etmektesiniz: Uygunsuz, yanlış veya hoş olmayan içeriklerin gönderilmesi dahil dürüstlükte bağdaşmayacak ve profesyonellikten uzak davranılması; Belli bir alana yönelik olmayan veya yanlış olan içerik eklenmesi (örn. “unvan” ya da herhangi bir başka kısma telefon numarası yazılması veya telefon numarası, e-posta adresi, posta adresi ya da Fullegal tarafından bir alan tahsis edilmemiş kişisel bilgiler eklenmesi); Size benzemeyen veya vesikalık fotoğrafınız olmayan bir resim kullanılması; Fullegal’de yanlış bir kimlik kullanılması; Şu anki veya eski pozisyonlarınız ve niteliklerinizin hakkında yanlış beyanda bulunulması; Şu anki veya geçmişte bir kişi veya kurumla ilişkiniz hakkında yanlış beyanda bulunulması; Herhangi bir sınırlama olmaksızın takma ad kullanımı dahil kimliğinizin yanlış sunulması; Kendiniz (gerçek bir kişi) dışında farklı biri adına bir Üye profili oluşturulması; Tanımadığınız kişilerin ağınıza katılmaları için davet edilmesi; Farklı bir hesap kullanılması veya kullanılmaya çalışılması; Farklı bir kişinin rahatsız edilmesi, taciz edilmesi veya zarar verilmesi; Diğer kullanıcılara spam veya diğer istenmeyen mesajlar gönderilmesi; Herhangi bir şekilde (örn. gezgin, tarayıcı eklentisi ve diğer teknoloji veya manuel çalışma) diğer kullanıcılara ait profillerin ve kişisel bilgilerin elde edilmesi veya kopyalanması; Yasalara aykırı, hakaret niteliğinde, kötü sözler içeren, müstehcen, ayrımcı veya nahoş bir şekilde davranılması; Açıklama hakkınızın olmadığı bilgilerin (örneğin (işvereniniz dahil) diğer kişilerin gizli bilgilerinin) açıklanması; Diğer kişilere ait patent, ticari marka, ticari sır, telif hakkı veya diğer mülkiyet hakları gibi fikri mülkiyet haklarının ihlal edilmesi; Herhangi bir sınırlama olmaksızın “Fullegal” kelimesinin veya logolarımızın herhangi bir şirket adı, eposta veya URL’de kullanılması dahil, Fullegal’in fikri mülkiyet haklarının veya diğer haklarının ihlal edilmesi; Fullegal davetiyelerinin sizi tanımayan veya sizi tanıdık bir kişi olarak hatırlamayabilecek kişilere mesaj gönderilmesi için kullanılması; Talep edilmemiş veya izin verilmemiş reklam, “istenmeyen posta,” “spam,” “zincirleme mektuplar,” “saadet zinciri” veya Fullegal tarafından izin verilmeyen diğer talep biçimlerinin gönderilmesi; Mesajların dağıtım listelerine, haber grubu takma adlarına veya grup takma adlarına gönderilmesi; Yazılım virüsü, solucan veya diğer zararlı kodlar içeren herhangi bir şeyin gönderilmesi; Hizmetler üzerinden gönderilen mesaj veya gönderilerin kaynağını gizlemek amacıyla tanımlayıcıların manipüle edilmesi; Eskort servislerini ve fuhuşu tanıtan profillerin oluşturulması veya bunlarla ilgili içerik sağlanması. Saadet zincirlerinin, sahtekarlık veya diğer benzeri uygulamaların oluşturulması veya işletilmesi; Hizmetler üzerinden erişilebilecek diğer kullanıcılara ait bilgilerin, içerik veya verilerin (açık bir şekilde izin verilmesi hariç olmak üzere) kopyalanması veya kullanılması; (Fullegal tarafından belirtildiği şekilde) Rekabet içeren hizmetlerle bağlantılı olarak, Fullegal’deki bilgi, içerik veya verilerin kopyalanması veya kullanılması; Fullegal, Hizmetler veya ilgili teknolojinin kopyalanması, değiştirilmesi veya oluşturulması (Fullegal tarafından açıkça izin verilen durumlar hariç olmak üzere); Hizmetler veya ilgili teknoloji ya da herhangi bir kısmı için, tersine mühendislik yapılması, kaynak koda dönüştürülmesi, ayrıştırılması, çözümlenmesi veya kaynak kodlarının elde edilmeye çalışılması; Açıkça izin verilmedikçe, Fullegal ile ilişkiniz olduğunun veya Fullegal tarafından size onay verildiğinin ima edilmesi veya belirtilmesi (örn. kendinizi sertifikalı bir Fullegal eğitimcisi olarak tanıtmanız); Hizmetler veya ilgili bilgiler veya verilere erişimin kiralanması, kiraya verilmesi, ödünç verilmesi, satılması; Fullegal’in izni olmaksızın bir Fullegal Grubunun veya Hizmetlerin diğer özelliklerinin satılması, sponsor olunması veya bunlardan para kazanılması; Fullegal’in izni olmaksızın Fullegal’de profilinizi veya bir Grubu tanıtma amacı dışında herhangi bir amaçla Hizmetlerimiz üzerinde derin bağlantı kurulması; Hizmetlerimiz içinde veya üzerinde yer alan telif hakkı, ticari marka veya diğer mülkiyet hakları bildirimlerinin kaldırılması; Hizmetlerimizde yer alan reklamların kaldırılması, üzerinin örtülmesi veya gizlenmesi; Fullegal’in izni olmaksızın Fullegal’den temin edilen bilgilerin toplanması, kullanılması, kopyalanması veya aktarılması; Diğer kullanıcılara ait bilgilerin bu kişilerin açık izni olmaksızın paylaşılması veya ifşa edilmesi; Manuel veya otomatik yazılım, cihaz, komut dosyası, robot, diğer araç veya işlemleri kullanarak Hizmetlere veya ilgili veri veya bilgilere erişilmesi, bunlar üzerinde “kazıma,” “sürme” veya “örümcekleme” işlemi; Hizmetlere erişmek, kişileri eklemek veya indirmek, mesaj göndermek veya yeniden yönlendirmek için bot veya diğer otomatik yöntemlerin kullanılması; Rekabetçi amaçlarla Hizmetlerin kullanılabilirliğinin, performansının veya işlevselliğinin izlenmesi; Hizmetlerin görünüşünün veya işlevinin “çerçevelemesi,” “aynalanması,” veya başka şekilde taklit edilmesi; Mobil uygulamalar, Fullegal.com ve slideshare.net gibi Fullegal tarafından açık bir biçimde sunulan arayüzler dışında Hizmetlere erişilmesi; Hizmetlerin güvenlik özelliklerinin geçersiz kılınması; Hizmetlerin çalışmasının engellenmesi veya Hizmetler üzerinde makul sınırları aşan bir yük uygulanması (örn. spam, hizmeti engelleme saldırısı, virüs, oyun algoritmaları); ve/veya

9. İçeriğe İlişkin Şikayetler Diğer kişilerin fikri mülkiyet haklarına saygı duymaktayız. Üyeler tarafından gönderilen bilgilerin doğru ve üçüncü tarafların fikri mülkiyet hakları veya sair haklarını ihlal etmeyecek bilgiler olmasını talep etmekteyiz.